Із погляду світових стандартів вищої школи, університетська освіта без дотримання етичних принципів не має сенсу. Корупція, обман, списування під час складання іспитів чи заліків не сприяють якісній підготовці майбутніх фахівців інформаційно-комунікаційної сфери.
На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності з метою поширення практичних знань і навичок у впровадженні основних принципів академічної доброчесності проводяться такі заходи:
Цього року перед складанням весняної сесії та захистом курсових робіт завідувач кафедри Тетяна Сидоренко та куратор Світлана Яременко організували зустріч зі студентами третього курсу з питань дотримання академічної етики. Завкафедри наголосила, що академічна доброчесність покликана боротися з плагіатом як актом шахрайства в роботах здобувачів вищої освіти, фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень; обманом, списуванням, хабарництвом. Тетяна Михайлівна повідомила, що всі курсові роботи згідно з Положенням про систему запобігання та виявлення академічного плагіату в Державному університеті телекомунікацій (від 31.05.2021, протокол № 19) перевірено на плагіат з використанням антиплагіатної системи. Керівник кафедри ознайомила з нормативно-правовою базою університету, яка регулює питання дотримання академічної доброчесності, та всеукраїнськими документами з цього питання.
Шановна молодь, дотримання норм академічної доброчесності – це насамперед повага до себе, наполегливість у здобутті знань, це формування світогляду сильної, амбіційної особистості з цінностями, які поважають в усьому світі!
Офіційні нормативно-правові документи про академічну доброчесність, якими послуговуються в Університеті: