19 травня 2022 року Центр галузевого консалтингу та підвищення кваліфікації Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, Спілка архівістів України, Центральний державний електронний архів України організували онлайн-семінар, присвячений роз’ясненню змін відповідно до ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», що набув чинності з 01 вересня 2021 року.
Доєдналися до заходу понад 100 учасників із різних регіонів України, що вказує на запит суспільства на подібні зустрічі.
Тетяна Сидоренко, завкафедри, Катерина Климова та Наталія Дубовик – доценти кафедри - були присутні на семінарі. Для викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності участь у заході – це насамперед підвищення рівня фахових знань, обмін досвідом, можливість поспілкуватися зі стейкхолдерами – безпосередніми керівниками установ, для яких кафедра документознавства та інформаційної діяльності готує фахівців за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Управління інформаційно-комунікаційною діяльністю» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Модератор заходу – Олександр Гаранін, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, директор УНДІАСД, окреслив коло питань, які винесено на семінар.
Спікери-науковці Віта Бойко, Зоряна Свердлик у цікавій формі презентували нововведення в оформленні реквізитів організаційно-розпорядчої документації; дали змістовні відповіді на запитання учасників семінару.
Юрій Ковтанюк, кандидат історичних наук, директор Центрального державного електронного архіву України, виступив із доповіддю про особливості впровадження систем електронного документообігу в Україні, зокрема програмного забезпечення АСКОД.
Усі виступи були інформаційно-насичені, актуальні й значущі для науково-педагогічних працівників кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій. Уже відбулося кілька засідань із обговорення освітніх програм, за якими навчаються студенти кафедри. Результат участі в онлайн-семінарі «Вимоги до оформлення організаційно-розпорядчих документів» - це можливість і необхідність переглянути окремі теми з навчальних дисциплін, які формують фахові компетентності майбутніх фахівців документно-інформаційної сфери.
Дякуємо організаторам онлайн-семінару «Вимоги до оформлення організаційно-розпорядчих документів» за цікаві доповіді, можливість поділитися досвідом, почути відповіді на актуальні питання!