PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську арт-сцену і генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому. PinchukArtCentre створює можливості для вільного доступу до нових ідей, оцінок та емоцій.
Викладачі кафедри англійської мови ННІТК Світлана Харицька та Анна Колісниченко 23 жовтня та 1 листопада 2024 року організували цикл екскурсій для студентів першого курсу Навчально-наукового інституту інформаційних технологій для ознайомлення з виставкою Future Generation Art Prize 2024.
ІТ технології відіграють дедалі важливішу роль у світі мистецтва, пропонуючи нові можливості для творчості, вираження та взаємодії з аудиторією. Експозиції арт-центру яскраво демонструють синергію технічного і творчого: технології надають художникам доступ до нових інструментів, таких як цифровий живопис, 3D-друк, анімація та графіка, що дозволяє їм експериментувати з формами та форматами. Дієвими засобами є віртуальна та доповнена реальності, які дозволяють глядачам взаємодіяти з мистецтвом у новий спосіб.
Інтерактивність виставки дає змогу глядачам стати активними учасниками процесу, спілкуючись із мистецтвом у реальному часі. Окрасою центру є інсталяції з використанням штучного інтелекту, в яких художники використовують алгоритми та ШІ для створення динамічних творів мистецтва, які можуть реагувати на навколишнє середовище.
ІТ технології стали невід'ємною частиною сучасного мистецтва, змінюючи його сутність, способи створення та сприйняття. ІТ технології не тільки збагачують мистецтво новими можливостями, але й сприяють формуванню нових форм вираження, які перевизначають традиційні уявлення про те, що таке мистецтво.