Інтерактивні методи навчання можна застосовувати практично для всіх видів навчання: дистанційного, аудиторного, заочного, в Інтернеті тощо. Під час інтерактивних занять викладач і студент знаходяться в рівних умовах, на одному рівні, викладач не лише викладає матеріал, а й стає активним учасником дискусії, направляючи її у потрібне русло. Будь-які інтерактивні заняття корисні, оскільки вчать висловлювати свої думки і відстоювати свою точку зору.
Цей метод навчання з використанням комп’ютера, підручників та різних додаткових матеріалів стає все більш популярним у ЗВО України, а зокрема, в Державному університеті телекомунікацій досить вдало впроваджується в навчальний процес. Популярністю серед студентів користується робота з блогами або вебсайтами, що висвітлюють актуальні події на вебпорталах відомих видань, для отримання потрібної інформації, розміщення коментарів.
Перспективи використання інформаційних технологій навчання передбачають участь у міжнародних відео-конференціях, мультимедійних презентаціях, фахових проектах, дистанційному навчанні тощо.
Таким чином, інтерактивного навчання, інтенсифікуючи процес здобуття знань є важливою складовою формування професійної іншомовної комунікативної компетенції. Вони відкривають доступ до нових джерел інформації, активізують процеси ментальної обробки іншомовної інформації, надають нові можливості для формування професійних та лінгвістичних навичок, дозволяють реалізувати інтерактивні методи навчання.
Застосування інтерактивних освітніх та мультимедійних технологій, професійно-орієнтованого та проблемного підходів до навчання з досягненням комунікативних цілей через фахову інтерактивну діяльність сприятиме подальшому вдосконаленню процесу навчання англійської мови професійного спрямування та формуванню іншомовної професійної компетенції в студентів 1 та 2 курсу Державного університету
Застосування інтерактивних освітніх та мультимедійних технологій, професійно-орієнтованого та проблемного підходів до навчання з досягненням комунікативних цілей через фахову інтерактивну діяльність сприятиме подальшому вдосконаленню процесу навчання іноземної мови професійного спрямування та формуванню іншомовної професійної компетенції студентів 1 та 2 курсу Державного університету телекомунікацій.
Науково-методичне повідомлення виконала
старший викладач кафедри Англійської мови Глуховська Н.А.