Якщо дерево оцінюють по плодах, а людину по справах, то кращою оцінкою університету є здобутки його випускників. Щоб ознайомити абітурієнтів з можливостями, які відкриває для них навчання в ДУІКТ, ми поспілкувалися з колишніми студентами університету і дізналися секрети їхнього успіху в професії.
Наш перший співбесідник – 24-річний Матвій Ющенко з Бобровиці, який закінчив ННІЗІ за спеціальністю Кібербезпека і став фахівцем з управління інформаційною та кібернетичною безпекою.
– Чому ви вирішили опановувати саме цю професію?
– Ще в 10 класі я цікавився розробкою зловмисного програмного забезпечення (вірусів, троянів...) і хотів бути хакером. Але згодом дійшов висновку, що це неетично і набагато краще та корисніше допомагати від них захищатися. До того ж, робота в сфері інформаційної безпеки є досить перспективною та прибутковою.
– В яких роках ви навчалися в в ДУІКТ і чому обрали саме цей заклад освіти?
– У 2017-2021 роках здобув ступінь бакалавра, а у 2021-2023 магістра. ДУІКТ порекомендували знайомі. Крім того, були позитивні відгуки від студентів, які вже навчалися в цьому виші.
– Які переваги навчання саме у цьому закладі можете відзначити?
– По-перше, тут працюють лояльні, дружелюбні та кваліфіковані викладачі. По-друге, він співпрацює з українськими та зарубіжними компаніями, які спеціалізуються на кібербезпеці. Це відкриває можливість проходження практики в таких компаніях. По-третє, в університеті є мережеве обладнання та системи інформаційної безпеки для вивчення та практичного ознайомлення.
Великим плюсом є наявність додаткових спеціалізованих курсів по спеціальності з можливістю отримання сертифікатів. Студентам надається достатньо часу для саморозвитку і можливість оформлення індивідуального графіку навчання, якщо працюєш по спеціальності.
Ще одна перевага - гуртожиток "за два кроки" від самого університету.
– Яке місце в сучасному світі займають знання і навички, що отримуються студентами ДУІКТ?
– Точно не останнє :) Завдяки співпраці з українськими та зарубіжними компаніями, які спеціалізуються на передових технологіях, студенти можуть отримати від університету дійсно актуальні та корисні знання, з якими можна потім сміливо йти працювати за спеціальністю. Звісно, за умови добросовісного вивчення таких систем і технологій.
– Які кар’єрні можливості відкриваються перед випускником ДУІКТ і які переваги він матиме на ринку праці?
– Випускникам ДУІКТ відкриваються різноманітні кар’єрні можливості, а їх переваги на ринку праці залежать від спеціальності та особистих навичок. Щодо інших спеціальностей не в курсі, а от випускник кафедри УІКБ може обіймати такі посади:
– Коли ви почали працювати за фахом і в чому полягала ваша робота?
– По спеціальності почав працювати в компанії Svit IT LLC в кінці третього курсу. Потрапив туди при проходженні навчальної практики від університету.
Робота полягала в проведенні демонстрацій, пілотних проектів, проектів впровадження рішень інформаційної безпеки для великих українських компаній.
– Чим займаєтесь зараз?
– Працюю в Svit IT LLC на посаді менеджера систем з інформаційної безпеки. В мої обов'язки входить проведення демонстрацій, пілотних проектів, проектів впровадження рішень інформаційної безпеки, а також їх підтримка.
– Якими професійними здобутками ви пишаєтеся найбільше?
– Нічим не пишаюсь. Просто допомагаю українським компаніям захищати свою інфраструктуру в кіберпросторі.
– Які знання і навички, отримані під час навчання в ДУІКТ, стали вирішальними для вашого успіху?
– Базові знання щодо інформаційної безпеки, мереж, віртуалізації, криптології, роботи з основними ОС: Windows, Linux/UNIX та системами ІБ. Також у нагоді стали знання, отримані в результаті проходження спеціалізованих курсів від Cisco (Introduction into Cybersecurity, Cybersecurity Essentials, Cybersecurity Operations та інші).
– Про які досягнення у кар’єрі ви мрієте?
– Планую стати CISO.
– Що б ви порадили абітурієнтам ДУІКТ і своїм майбутнім колегам?
– Якщо дійсно хочете працювати в сфері кібербезпеки, то порадив би:
1) Навчатись в ДУІКТ
2) Навчатись в ДУІКТ
3) Проходити будь-яке додаткове спеціалізоване навчання по типу курсів від Cisco, IBM...
4) Вивчати англійську мову (надзвичайно важливо)
5) Добросовісно проходити практику в компаніях, з якими співпрацює університет. Це дозволить не тільки покращити свої знання та опанувати корисні навички, але й дасть можливість залишитись там працювати.