Пандемія коронавірусу вже змінила світ, задовго до свого завершення. Ми маємо лише визнати і прийняти ці неминучі зміни. Деякі професії зникнуть узагалі, а деякі навпаки будуть переосмислені і набудуть нового значення. Деякі навички стануть непотрібними, а деякі доведеться опановувати з новою швидкістю.
На кафедрі «Публічного управління та адміністрування» усвідомлюють важливість розбудови та вдосконалення спеціальності відповідно до викликів кризового та післякризового періодів. Саме фахові управлінці, здатні працювати у кризових умовах, будуть неабияк потрібні державі.
Втім кризу відчують не лише українці. Весь світ вже міркує не лише над тим, як найшвидше виготовити вакцину від коронавірусної інфекції, а й як подолати фінансову кризу, що насувається. Майбутнім управлінцям доведеться моделювати ситуації, вивчати міжнародний досвід та впроваджувати його. Саме тому держава потребуватиме службовців зі знанням іноземної мови для ефективної роботи в умовах нових викликів.
З початком карантину навчання в Державному університеті телекомунікацій переведено у дистанційну форму. Як фахівці з публічного управління вивчають англійську мову у віддаленому режимі, та якими новими смислами наділені заняття, поділимося нижче.
Ефективні способи вивчення іноземної мови, маючи під рукою лише комп’ютер, вже багато років застосовують та пропагують серед студентів. Власне, тут достатньо власної мотивації, а також системи перевірки.
Звісно, першою чергою програма та всі завдання зафіксовані у системі Moodle. Але специфіка курсу передбачає також завдання й іншого характеру. У програмі, яку вивчають публічні управлінці, за основу взяті професійні тексти, які студенти повинні читати, аналізувати та вміти вести на задану тематику дискусію. У дистанційному форматі після прочитання текстів студентам пропонується написати есе у письмовій формі або записати свої роздуми у відеоформаті. Таким чином, студенти можуть розвивати мовленнєві навички, перебуваючи на карантині.
Тести та інші завдання, які потребують перевірки викладачем студенти можуть виконувати у Google-формах та надсилати результати на пошту. Також студенти мають розпочати підготовку підсумкових проектів вже у квітні, які, ми маємо надію, всі зможуть представити своїм колегам на відкритому занятті в аудиторії наприкінці травня.
У якості заохочення та додаткових балів студентам було запропоновано пройти онлайн-курси на базі платформи Prometheus. Можливо, хтось із майбутніх випускників консультуватиме бізнес, саме для них було запропоновано курс «Англійська для бізнесу та підприємництва». Для тих, хто хотів би краще розумітися на роботі медіа – курс «Англійська для медіа грамотності». А також загальний курс, який може стати у нагоді будь-кому – «Англійська для кар’єрного зростання». Кожен з курсів розрахований на 5 тижнів та є безкоштовним. А відтак, використавши вільну хвилинку на самоізоляції під час карантину, може поповнити свою скарбничку знань абсолютно новим досвідом. За результатами проходження курсу можна отримати сертифікат, тобто мати підтвердження своїх знань ще й на папері.
Варто підкреслити, що окрім визначених програмою тем, даний курс завжди зазнає змін у проблематиці, яка розглядається. Такий гнучкий принцип пов’язаний із тим, що ми готуємо універсальних бійців, які повинні не лише бути професійно підготовленими, але й мати досконалу обізнаність у процесах, що відбуваються у світі на момент вивчення курсу. І цей принцип є незмінним, не залежно від того, в аудиторії відбуваються заняття чи дистанційно. А у нових реаліях і, фактично, вже у новому світі ця гнучкість набуває ще більш актуального значення.