Національне агенство України з питань державної служби (НАДС) є офіційним партнером кафедри публічного управління та адміністрування університету телекомунікацій й одночасно надважливим елементом системи державного управління України. Саме НАДС представило вітчизняній та міжнародній професійній спільноті й високопосадовцям України свої нові професійні розробки з діджиталізації управління HR-процесами на державній службі.
Це питання стало центром уваги учасників семінару, що відбувся у НАДС 28 листопада 2019р. Захід було організовано НАДС разом із Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу у рамках Робочої групи (Панелі) «Врядування та реформа державного управління» Тематичної платформи 1 «Зміцнення інститутів та забезпечення належного врядування» ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство».
У заході взяли участь представники органів державної влади країн ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» та держав-членів ЄС, відповідальні за впровадження ІТ технологій у сфері управління людськими ресурсами, посадові особи Офісу Президента України, Апарату Верховної Ради України, представники служб управління персоналом органів державної влади, інститутів громадянського суспільства, міжнародні та вітчизняні експерти.
З вітальним словом до учасників заходу звернувся заступник Голови НАДС Андрій Заболотний, акцентуючи увагу на тому, що розвиток інформаційної сфери та діджиталізація державних послуг, реінжиніринг процесів в органах державної влади, автоматизація алгоритмів ухвалення рішень є одним із напрямків належного і дієвого публічного управління, а також запорукою успішного втілення будь-яких реформ.
Семінар розпочали із українського досвіду формування та реалізації державної політики у сфері цифровізації та інформатизації, цифрового розвитку, інновацій, електронного урядування та демократії, яким поділились представники Міністерства цифрової трансформації України, Департаменту надання адміністративних послуг Київської міської державної адміністрації та державного підприємства «Прозорро».
У свою чергу, іноземні гості із Грузії, Білорусі, Азербайджану, Молдови, Польщі та Вірменії представили досягнення своїх країн у впровадженні ІТ-платформ для забезпечення ефективного залучення та відбору персоналу на державну службу.
Координатор проекту HRMIS Андрій Сухов презентував інформаційну систему управління людськими ресурсами, яка підвищить ефективність прийняття управлінських рішень, дозволить налагодити горизонтальну інтеграцію та координацію процесів управління з можливістю формування кадрової документації в електронному вигляді та забезпечить вільний доступу громадян до інформації про людські ресурси.
Голова НАДС Олександр Стародубцев акцентував увагу учасників семінару на тому, що використання сучасних інформаційних і комунікаційних технологій в освітній сфері дозволяє забезпечити широкий доступ до освітніх послуг, індивідуалізацію навчання, підвищення рівня варіативності та інтерактивності освітнього процесу, адекватне оновлення змісту освіти у відповідь на вимоги суспільства, а також забезпечити випереджаючий характер освіти і, в кінцевому підсумку,- підвищити ефективність навчання.
Отже, на думку Голови НАДС, професійне навчання державних службовців має відрізнятись особливою динамічністю і гнучкістю, дозволяючи швидко та якісно задовольняти освітні потреби персоналу державних органів.
На завершення семінару Директорка платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus Вікторія Приймаченко та керівник і співзасновник студії онлайн-освіти «EdEra» Ілля Філіпов розповіли учасникам про успішний досвід участі приватних компаній у навчанні державних службовців України на основі інноваційних практик використання ІТ-технологій для забезпечення безперервного такого навчання.
В свою чергу, на засіданні кафедри публічного управління та адміністрування університету телекомунікацій були розглянуті всі новації, введені НАДС з діджиталізації управління HR-процесами на державній службі. Розглянуті також й нові підходи та заходи щодо вдосконалення публічного управління в Україні в умовах цифрових трансформацій з боку Уряду та Міністерства цифрових трансформацій. Рішенням кафедри подібна підготовка введена й для студентів ДУТ зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування». Ця підготовка має стати професійною основою роботи управлінців на державній службі, а тому включена у зміст навчальних дисциплін спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» університету телекомунікацій з підготовки бакалаврів:
та з підготовки магістрів:
І це вже відбудеться з другого семестру 2019/2020 навчального року!
Таким чином, студенти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» університету телекомунікацій отримують новітні професійні управлінські знання ще раніше, ніж вони розповсюджуються у професійній сфері – у державному управлінні. Головне, що всі наші випускники, закінчивши саме наш університет, вийдуть у професійну галузь підготовленими до новітніх способів і форм управління, які тільки розпочнуть опановувати органи публічної влади та готувати на місцях своїх працівників! І це свідчить про те, що освіта в університеті телекомунікацій випереджає час!