В українській літературі велика кількість віршів про мову та про Україну, як просто і разом із тим зворушливо писав Тарас Шевченко про наймилішу й найдорожчу для людини — її рідну мову. Тут можна згадати і повчальний творчий приклад Олександра Олеся (вірш «Рідна мова в рідній школі»), і поезії Дмитра Павличка, і пройнятий щирою любов’ю до своєї мови вірш Максима Рильського «Рідна мова». Рідну мову як голос свого народу й чарівний інструмент високо цінували в своїх віршах поети Тамара Коломієць («Моя мово»), Юрій Рибчинський («Мово, наша мова...»), Дмитро Білоус («Здрастуй, Слово, Українська Мово»), Володимир Слєпцов («Найдорожчий скарб») та чимало інших. Культурою повсякденного мовлення українців багато переймався Павло Глазовий («Кухлик, «Мова і язик», «Двомовний кум» тощо). Мовна тематика простежується і в поезіях Ліни Костенко. Хіба не звучать вражаюче рядки, що ними починається один із віршів видатної поетеси: «Страшні слова, коли вони мовчать»?..
Ставлення до рідної мови для всіх згаданих поетів — то найвищий критерій моральності.
Чому на практичних заняттях з української мови для іноземних слухачів на кафедрі української мови у Державному університеті телекомунікацій вивчають твори українських поетів?
Поет-лірик допомагає викладачам цікаво й дохідливо формувати у іноземного слухача основи знань про українську мову (поезії «Мова українська», «Можна без мови прожити?», «Весь Всесвіт у мові» та інші). Поезія вчить розуміти, що мова є засобом спілкування.
Ще в української мови унікальна милозвучність — вона евфонічна, тобто приємна на слух. У поетичних текстах Красоткіної про це так сказано: вона «для слуху наймиліша», «мелодійна, ніжна», «мила душі українця». Милозвучність вимагає свідомого уникнення незграбності в поєднанні звуків, послідовного й неухильного дотримання вимовних норм.
Іноземним слухачам підготовчого відділення сподобались яскраві слова Володимира Сосюри “Любіть Україну…”, що зустрічають студентів Державного університету телекомунікацій щодня біля входу. Тому вони з захопленням декламують цю прекрасну поезію. Пропонуємо послухати Бах Бінту з Гамбії.
Іноземці мають вивчати українську мову так, щоб розмовляти правильно, красиво, вишукано!
Поезія - це той надзвичайно широкий діапазон мовної практики, який іноземний слухач підготовчого відділення Державного університету телекомунікацій отримує від своїх викладачів кафедри української мови.