Викладачі кафедри української мови та іноземні слухачі підготовчого відділення Державного університету телекомунікацій вітають усіх зі святом весни. Щастя вам, дорогі жінки! Хай воно входить у Ваші домівки затишком, дзвінким дитячим сміхом, музикою, квітами, любов’ю!
Щиро зичимо світлої долі,
Нехай радує хлібне поле,
Та весняної теплої зливи,
Щоб були ви здорові й щасливі.
Щоб не знали незгод у дорозі,
Щоб стрічало добро на порозі.
І щоб щедрість та радість крилата
Не виходила з вашої хати.
Кожного року 8 березня увесь світ відзначає Міжнародний жіночий день, свято весни і кохання. У дні весняного пробудження й оновлення людство вшановує жінку. Неможливо уявити життя на планеті без жінок: чарівних, лагідних, щирих на любов, берегинь родинного вогнища, мудрих наставниць- життя на Землі просто не існувало б.
О жінко! Через всі літа,
Ти всіх красою полонила!
Твоя любов і доброта —
Могутня, нездоланна сила.
О жінко! Ти — сестра, ти — мати,
Кохана, дівчина, дитя.
Лиш ти єдина існувала
Через безоднє небуття!
Міжнародний жіночий день має давні традиції. Виявляється, що його відзначали ще у стародавньому Римі як матрони, так і їхні рабині. Перші отримували подарунки від чоловіків, а інші — вихідний. Представниці прекрасної статі йшли до храму богині Вести - хранительки домашнього вогнища. Таким чином жінкам вдавалося ствердити свої принципи.
У Давній Греції була своя героїня – Лісистрата, котра в п’єсі Арістофана підбурила грекинь не спати з чоловіками, аж доки ті не припинять війну.
У слов’ян існували як мінімум 2 дні на тиждень, коли вшановувалися берегині роду. Хоча вже давно відомо, що наші предки завжди з гідною повагою ставились до жінок. Подейкують, влітку в них був навіть жіночий тиждень, після завершення якого відзначали свято "брикси", коли чоловіки догоджали будь-яким жіночим забаганкам.