Міський організм, як і людський, складається з безлічі взаємозалежних частин. Будівлі, парки, сквери, пам'ятники, дворики. І, звичайно ж, вулиці. Артерії, що з'єднують місто воєдино.
На заняттях студентського наукового гуртка «МІЖКУЛЬТУРНА МОВЛЕННЄВА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ СУСПІЛЬСТВІ», продовжуючи тему: “Історія України XVIII−XXІ ст. у видатних місцях Києва”.
викладачі кафедри української мови як практично, проводячи екскурсії, так і теоретично, за допомогою різних презентацій, розповідають про місто Київ, його головні площі, вулиці, річку Дніпро, пам’ятники.
Хрещатик, це найширша і найдорожча вулиця міста.
Далі – Золоті ворота – парадний вхід в Київ часів князя Ярослава Мудрого, а нині Музей, що береже для нас залишки кладки 11 століття. Ще далі ділянка 19 століття: Оперний театр, Будинок вчителя, фунікулер та краєвиди берегів Дніпра.
Іноземні слухачі підготовчого відділення активно долучались до діалогу щодо знайомих місць Києва, використовуючи знання почутих на екскурсії.
Враховуючи сучасне активне використання інноваційних методів навчання, інноваційний шлях розвитку та використання інноваційних технологій викладання української мови як на заняттях, так і в позааудиторний час для іноземних слухачів підготовчого відділення є міцним фундаментом володіння українською мовою з метою подальшого навчання та проживання в Україні.