Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Комплексна система занурення у мовне середовище

14:15, 29-10-2018

Головне завдання кафедри української мови Державного університету телекомунікацій полягає у вивченні української  мови іноземними слухачами Підготовчого відділення. Особлива роль в досягненні цієї мети відводиться позитивній атмосфері на практичних заняттях.

Процес навчання не обмежується цікавими заняттями української мови в аудиторії. Додатково викладачі кафедри організовують тематичні екскурсії, майстер-класи.

 
 

Немовля вивчає свою рідну мову природно, коли оточуючі постійно розмовляють з дитиною; чітко називають предмети, показуючи на них; розповідають казки, співають пісні, читають вірші та книжки.

Так само і викладачі української мови навчають української, як рідної, створюючи мовне середовище. На заняттях звучить виключно українська мова. Під керівництвом професійного викладача іноземні слухачі знайомляться з новими словами через живе спілкування, творчість, веселі завдання, ігри, музику.

У кожної людини свій темп сприйняття інформації, тому ми практикуємо індивідуальний підхід на заняттях.

Методикою передбачено повторення лексики протягом заняття та цілого курсу з необхідною для запам’ятовування періодичністю та цікавою подачею навчального матеріалу. На заняттях створено сприятливу атмосферу, що допомагає іноземним слухачам відчути себе впевнено, саме тому вони активні на практичних заняттях та із задоволенням і легкістю спілкуються українською мовою.

 
 

На сьогоднішній день існують дві найпопулярніші методики викладання: класична та комунікативна.

Переваги класичної методики:

  • Фундаментальний підхід
  • Комплексне вивчення всіх аспектів мови
  • Довгостроковий результат

Недоліки:

  • Великі затрати часу на вивчення
  • Недостатньо уваги приділяється спілкуванню

Комунікативна методика. Одна з найпопулярніших методик вивчення іноземних мов у світі. Найбільшої популярності вона спочатку набула у США та в Європі, а тоді дійшла і до нас. Найбільше уваги у цьому методі приділяється говорінню і аудіюванню, тобто основна частина заняття присвячена спілкуванню. Викладач спілкується з іноземними слухачами українською мовою.

Тобто основною метою цієї методики є: занурити іноземного слухача в україномовне середовище, навчити спілкуватися українською мовою, вивчати лексику. Комунікативний підхід передбачає багато взаємодії між слухачами на занятті, парні та групові завдання, багато завдань з аудіювання.

Тому викладачами кафедри української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін Державного університету телекомунікацій активно використовується Комплексна система занурення у мовне середовище.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також

Абітурієнту

Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Переглядів: 5 197