Орієнтація сучасного суспільства на здобуття фахової підготовки ставить перед закладами вищої освіти нові вимоги та завдання, їх науково-педагогічним складом.
Зростання кількості іноземних студентів в українських університетах відповідно передбачає високий рівень володіння українською мовою, що включає засвоєння правописних норм української мови та норм української літературної вимови, основ базової лексики з науково-природничих дисциплін, соціокультурну адаптацію тощо.
Використання передових методів навчання, створення мотиваційного середовища для іноземних слухачів, використання інноваційних технологій у процесі вивчення української мови сприяє кращому засвоєнню нових знань, формує вміння, які є необхідними у сучасному суспільстві.
З метою контролю знань слухачів-іноземців, посилення зв’язку змісту навчання з майбутньою освітньою діяльністю, досягнення необхідного рівня володіння мовною компетенцією, викладачі кафедри української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін ДУТ провели організаційні збори іноземних слухачів.
До переліку актуальних питань, які увійшли питання дисциплінарного характеру, допуску до здачі комплексного екзамену. Окремо було наголошено на вимогах, що представляються до знань іноземних слухачів, які є необхідними для успішного складання випускового екзамену з української мови, основні вимоги до комунікативного рівня тощо. Комплексний екзамен дозволяє реалізувати основну мету та функції контролю знань і вмінь. Його результати визначать рівень мовної компетенції за всіма видами мовленнєвої діяльності (аудіювання, читання, говоріння, письмо).
Тож побажаємо успіху слухачам-іноземцям Підготовчого відділення Державного університету телекомунікацій!