11 квітня 2018 року завідувач кафедри української мови Навчально-наукового інституту гуманітарних та природничих дисциплін Державного університету телекомунікацій, доктор філологічних наук, доцент Грищенко Ірина Василівна взяла участь у роботі VI Всеукраїнської науково-практичної конференції «Лінгвістичні та лінгвокультурологічні аспекти навчання іноземних студентів у вищих навчальних закладах України» проведення якої було присвячено 100-річчю Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
У своїй доповіді «Репрезентативні системи сприйняття у процесі навчання української як іноземної» вона вказала на популярність та актуальність безперекладних засобів вивчення нової для інокомуніканта мови.
Цьому сприяє залучення інформаційних технологій, використання мультимедійних засобів (відбувається поєднання друкованого тексту, малюнку, графічного зображення, анімованого зображення, відео та аудіозапису тощо). Таким чином, у процесі навчання української мови як іноземної дозволяє одночасно подавати нову інформацію, що сприяє отримання високих результатів у процесі вивчення чужої для слухачів-іноземців мови. Нині широке розповсюдження отримує вивчення мов в онлайн-режимі, застосування інтерактивних мовних курсів, хмарних технологій тощо.
Доповідачка зазначила, що представники різних психотипів навчаються в одній мовній групі, це змушує враховувати специфіку цих систем, ставить перед викладачем завдання подавати матеріал заняття таким чином, щоб якомога ефективніше задіювати усі шляхи модальності.
Поєднання традиційних методів та інноваційних технологій навчання української мови як іноземної сприяє переосмисленню підходів і методів для якісної мовної підготовки. Використання сучасних досягнень дозволяє зробити процес освоєння ефективнішим, розвивати здібності студентів та отримувати високі результати в освоєнні інокомунікантами нової мови.