14 лютого 2018 року викладачі кафедри української мови Державного університету телекомунікацій на чолі з завідувачем кафедри Грищенко І.В. обговорили питання необхідності друку результатів наукових досліджень у виданнях, які внесено до бібліографічної та реферативної бази даних.
Завідувач кафедри Грищенко І.В. наголосила, що нині в Україні одним з вагомих критеріїв оцінювання якості та результатів дослідницької діяльності є наявність публікацій у періодичних виданнях, які входять до наукометричних баз. Попри велику кількість таких баз (Elsevier, Erih Plus Springer, Wiley,Taylor & Francis OUP, CUP, AIP, APS, Nature,Scienceта, Agris, GeoRef, Index Copernicus ін.) до найпопулярніших в українській науці, з певних причин, належать Scopus та Web of Science.
Саме показники індексу цитування в наукометричних базах даних, який визначається кількістю посилань на наукову працю, є ледь не найефективнішим показником роботи окремого науковця, цілого колективу, установи. Наприклад, показники цитованості статей винесено окремим критерієм у грантовій заявці, звітах тощо.
Для підрахунку та статистики значення наукового дослідження застосовуються h-індекс, або індекс Хірша (кількісна характеристика, яка ґрунтується на врахуванні кількості публікацій та кількості цитувань цих публікацій у виданнях, які входять до таких баз) та Імпакт-фактор (показник рівня журналу, якість та науковий інтерес статей, які опубліковані в ньому).