Навчання - процес цікавий та корисний, особливо коли поєднуєш його з приємним.
Саме так, 8 грудня 2017 року, відбувалося заняття вивчення української мови на підготовчому відділенні Державного університету телекомунікацій, адже студенти мали змогу не лише виконувати цікаві та пізнавальні завдання, а й відсвяткувати день народження Жан Сіра, де крім смачного, святкового пирога лунали привітання українською мовою.
Одне з найбільш шанованих молодіжних свят Калита, або Андрія. Святкується воно увечері 13 грудня. За допомогою червоного дівочого пояса або стрічки калиту підвішували до сволока, перепускаючи пояс через гак для дитячої колиски. Калита підіймалася вгору. За вільний кінець стрічки калиту притримує пан Калитинський, дотепний парубок або й дівчина, котрі вміють розсмішити громаду. Поруч стоїть писарчук із горням з розведеною олією або водою сажею в одній руці і гарненьким квачем в другій. Під калитою або поруч на долівці навхрест покладені коцюба і рогачі. Парубки повинні по черзі «витанцювати» коцюбу — затанцювати швидкий танок, перестрибуючи через коцюбу і рогачі таким чином, щоб не зачепити їх. Парубок, який вправився з цим завданням, брав коцюбу, сідав на неї верхом, як на коня, підстрибуючи під'їжджав до калити. При цьому між паном Калитинським і паном Коцюбинським (так величали парубка на коцюбі верхи) відбувалася розмова:
— Добрий вечір, пане Калитинський!
— Здоров будь, пане Коцюбинський!
— Чого пожалував?
— Калиту кусати.
— А я буду по зубах писати!
— А я вкушу!
Слухачам групи ПВ-1 завідувач кафедри української мови Грищенко І.В. розповіла про святкування новорічних свят в Україні особливо про молодіжні гуляння на Андрія Первозванного.
Досягнення мети мовної підготовки іноземних громадян у Державному університеті телекомунікацій на кафедрі української мови полягає у формуванні комунікативної компетентності, забезпеченні їхніх комунікативних потреб у різних сферах спілкування:
Реалізація мети передбачає рішення багатьох завдань серед яких: