У Державному університеті телекомунікацій діє науковий мовний гурток
“25 кроків до мовної впевненості”
Заняття відвідують не тільки зі студенти університету, а й викладачами університету.
Мова — це засіб спілкування, вона зближує нас у віртуальних просторах, у соціальних мережах і здатна створити відчуття присутності людини чи людей не менше, ніж фізична присутність. Вимовлене слово прокладає дорогу в життя, показує людину спільноті, допомагає створити відповідне оточення.
“Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводяться визнання української мови… Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе.”
Олесь Гончар
З того, як звучить мовлення, можна уявити собі загальний розвиток цієї людини, її освіту й культурний рівень. Поводитися з мовою як-небудь – значить і мислити як-небудь: неточно, приблизно, неправильно. Мова – знаряддя мислення: у ній відбивається інтелігентність людини, її повага до інших, її охайність у широкому розумінні цього слова. Володіння українською мовою, правильне використання ділової риторики ІТ спеціалістами є міцним фундаментом на шляху до успіху в обраній галузі.
Важливою умовою культури мовлення, спілкування між людьми є дотримання мовного стилю. Під час навчання учасники гуртка мали можливість відновити та засвоїти свої знання про офіційно-діловий стиль та розповісти українською чим займаються, яка їх професія, які основні завдання під час виконання професійних обов’язків. Цього разу досконало переглянули та вивчили зміни у новому правописі, утворювали назви професій у жіночому роді. Розібрали, що для цього існують спеціальні суфікси та інші способи утворення фемінітивів.
Пригадали тему публічного мовлення, дискусій, кожен з присутніх створив “живий текст”.