У нашій державі згідно з Конституцією та Законом України «Про вищу освіту» право на вищу освіту гарантується незалежно від віку, громадянства, місця проживання, статі, кольору шкіри, соціального й майнового стану, національності, мови, походження, стану здоров’я, ставлення до релігії.
У Державному університеті телекомунікацій на підготовчому відділенні навчається майже тридцять слухачів із різних країн світу – Гамбії, Уругваю, Туреччини, Китаю, Єгипту, Індії, Ірану. Це молоді амбіційні люди, які мріють здобути освіту в Україні й активно послуговуватися цими знаннями, уміннями та навичками під час професійної діяльності у своїх державах чи на інших континентах.
Доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Тетяна Сидоренко та студентка першого курсу Каміла Сивоголовко зустрілися с іноземними слухачами. Вони ознайомили молодь з інших країн із навчанням за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю».
Т. Сидоренко повідомила, що інформаційні аналітики та PR-менеджери відстежують нову інформацію, прогнозують появу тих чи інших даних у світі, аналізують отримані факти, подають інформацію так, як вигідно конкретній державі, організації; формують думку соціуму про імідж особи, установи чи країни в цілому.
К. Сивоголовко наголосила, що студенти вивчають такі цікаві й необхідні дисципліни: інформаційно-аналітична діяльність (як добирати та аналізувати інформацію, правильно її подавати соціуму); інформаційний аналіз і консалтинг; копірайтинг англійською мовою (формування умінь писати рекламні тексти, іміджеві статті, байлайнери, бекграундери); комунікативна тактика у зв’язках з громадськістю (вироблення навичок використовувати різні моделі прийняття рішень у паблік рилейшинз, установлювати критерії оцінки достовірності інформації); піар-технології у сфері бізнесу (як використовувати пропаганду й маніпуляцію у зв’язках з громадськістю, новітні технології PR, як організувати PR-кампанію).
Випускники освітньої програми «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» обіймають посади інформаційного аналітика, прес-секретаря, коректора зі знанням іноземної мови, менеджера у сфері надання інформації, фахівця зі зв’язків з громадськістю та пресою, копірайтера зі знанням іноземної мови, експерта з суспільно-політичних питань.
Освітня програма «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» відповідає світовим вимогам із питань підготовки фахівців, тому вона універсальна й за нею можуть навчатися представники будь-якої країни світу та здобути диплом європейського зразка.
Іноземним слухачам було цікаво подивитися навчальні лабораторії, у яких відбуваються заняття наших студентів, фото та відеоролики про проходження практики студентами-інформаційними аналітиками в Київській міській адміністрації та видавництвах столиці.
Зустріч була цікавою та пізнавальною для іноземних слухачів підготовчого відділення, викладачів кафедри документознавства та інформаційної діяльності й українських студентів, бо нові друзі з іншої країни не через соцмережі, а «вживу» - це круто!