Не секрет, що на сьогодні запорукою успішного працевлаштування випускника вищого навчального закладу або студента-старшокурсника є не лише відмінні теоретичні знання, але і практичні навички високого рівня. Досвід роботи – необхідна умова прийому на роботу, як би парадоксально це не звучало у деяких випадках, адже студенти денної форми навчання не завжди можуть працювати, щоб здобути цей досвід паралельно з навчанням.
Тому Університет активно проводить роботу з покращення практичної підготовки студентів під час занять. Наші студенти не лише вивчають теорію, але і навчаються роботі з обладнанням та програмним забезпеченням, яке використовується телекомунікаційними операторами, а також мають можливість протягом навчання скласти іспити та отримати сертифікати міжнародного зразка від найвідоміших виробників телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення, яке використовується в галузі. Це дає можливість без проблем підтвердити всій досвід практичної роботи при працевлаштуванні!
Кафедра телекомунікаційних технологій здійснює підготовку фахівців спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» за спеціалізацією «Волоконно-оптичні системи передачі». В основі мережевої інфраструктури операторів зв'язку лежать потужні оптичні магістралі, що дозволяють об'єднувати безліч каналів і передавати дані зі швидкістю в десятки Гбіт/с. Сьогодні карту країни покривають десятки оптичних мереж. Без них неможливе функціонування операторів зв’язку. Крім того, волоконно-оптичні лінії зв’язку широко використовуються для надання послуг приватним та корпоративним користувачам. Всім відомо, що доступ до мережі Інтернет наразі забезпечується в основному за рахунок саме оптичних технологій ( FTTx, PON та різновиди ). Світовий ринок обладнання пасивних оптичних мереж зростає щодня. Тому наша спеціалізація є найбільш затребуваною в галузі!
Державний університет телекомунікацій – єдиний вищий навчальний заклад України, в якому створена надсучасна лабораторія волоконно-оптичних систем зв’язку.
Для вивчення технологій побудови високошвидкісних транспортних телекомунікаційних мереж використовуються найсучасніші зразки кабельної продукції,кросового волоконно-оптичного обладнання, оптичних муфт, оптичних тестерів.
Крім того, наявний один з найсучасніших на сьогодні універсальний автоматичний зварювальний апарат для оптоволокна Fujikura 80S, що використовується більшістю операторів при побудові магістральних мереж (саме на ньому студенти спеціалізації «Волоконно-оптичні системи передачі» відпрацьовують практичні навички зварювання кабелю).
Завдяки такому високому рівню оснащення кафедра телекомунікаційних технологій готує не лише студентів, але і має змогу сертифікувати фахівців – представників національного оператора «Укртелеком» та інших компаній. За останні два роки на кафедрі пройшли підготовку та отримали сертифікати понад 150 фахівців.