Студенти спеціальності Інженерія Програмного забезпечення вже з першого курсу починають вивчати фахові дисципліни та отримують практичний досвід.
Так, 23 травня 2018 року, студенти першого курсу заочної форми навчання, групи ППЗ-11, здавали залік з дисципліни «Основи інженерії програмного забезпечення». На заліку студенти повинні були продемонструвати отримані знання на практиці, створивши власний проект.
Під час роботи над проектом студенти сформували команди. Навчились розуміти обов'язки різних учасників команди з розробки програмного забезпечення: керівника розробки, керівника технічної групи (teamleader), архітектора, програміста, менеджера, дизайнера, аналітика. Продемонстрували володіння сучасними стратегіями і технологіями організації колективної розробки програмного забезпечення, включаючи системи управління версіями, процеси безперервної інтеграції, стандарти оформлення коду і методи інспекції коду. Змогли пояснити основні напрямки розвитку методів колективної розробки, їх відмінності і доцільності застосування в залежності від типу розв'язуваних завдань і вимог організації.
А також застосували Scrum - гнучку методологію розробки програмного продукту. Згідно методології Scrum команди складались з 4 чоловік: входили люди з різними навичками - розробники, аналітики, тестувальники. Не було заздалегідь визначених і поділених ролей в команді, що обмежували б область дій членів команди. Команди самоорганізувались для виконання конкретних завдань в проекті, що дозволяло їм гнучко реагувати на будь-які можливі завдання.
На захисті студенти продемонстрували презентації своїх проектів і повинні були донести основну ідею свого проекту за 10 хвилин, причому так, щоб потенційний інвестор повірив в цей проект та погодився надати кошти. При цьому студенти надали бізнес-план і прорахували економічну ефективність проектів.
Студенти визнали, що на практиці спробували пройти весь процес розробки програмного забезпечення:
Найкращим було визнано соціальний проект: «RampSearch», який може допомогти людям з особливими потребами отримати інформацію про заклади загального користування, в яких є пандуси для заїзду. Проект може бути цікавим для велосипедистів та молодих матусь з дитячими візочками, оскільки дозволяє прокладати маршрут, який не ускладнений бордюрами і дає можливість пересуватись вулицями Києва без перешкод.
Маємо надію, що через деякий час побачимо інтернет реалізацію, створених проектів, а поки що …студенти отримали ЗАЛІК!
Вам було цікаво? Захотіли спробувати свої сили? Долучайтесь до студентів спеціальності ІПЗ, запрошуємо на навчання!