18 квітня 2018 року в конференції “Синергія: Бізнес та ВНЗ” взяла участь завідуюча кафедрою Інженерії програмного забезпечення Онищенко Вікторія Валеріївна разом з деканом факультету Інформаційних технологій Бондарчуком А.П., та завідуючими кафедр факультету Інформаційних технологій Козелковою К.С., Шушурою О.М., Вишнівським В.В.
В рамках конференції компанії-учасники Асоціації “IT України” презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Перелік охоплює три найбільш популярні та затребувані IT-спеціалізації — розробку, тестування та автоматизоване тестування програмного забезпечення. Таким чином, сервісна IT-індустрія першою в Україні розробила єдині вимоги до спеціалістів, які тільки починають кар’єру на ринку.
Попит на побудову кар`єри в IT серед молоді зростає щороку. Індустрія пропонує відносно високий стартовий рівень заробітної плати — згідно з останнім дослідженням DOU, середня зарплата junior-тестувальника — 400 доларів, junior-розробника — 550.
Щоб почати роботу в IT, junior-розробник має володіти навичками програмування HTML/CSS на середньому рівні, JavaScript та .NET на початковому рівні. Натомість якість коду та відстежування помилок не є пріоритетними параметрами, оскільки набуваються з досвідом.
Окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм- менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.
Створення переліку вимог саме для цих фахів не є випадковим – дані знання та вміння вважаються основними для початку роботи в ІТ-індустрії та є відправною точкою для подальшого професійного розвитку спеціаліста.
Зауважимо, що у 2017 році українська IT-індустрія зросла на 20% і зараз налічує близько 120 тисяч спеціалістів. Аби втримати такі темпи росту, цього року їй потрібно додати близько 25-30 тисяч фахівців, тоді як українські університети щороку випускають лише 12-16 тисяч студентів IT-спеціальностей.
Кафедра інженерії програмного забезпечення тісно співпрацює з ІТ-компаніями, постійно удосконалює свої програми.
Так вже зараз Державний університет телекомунікацій в цілому і кафедра Інженерії програмного забезпечення зокрема забезпечує посилене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання: на 1-2 курсі – 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах – по всіх дисциплінах, які викладаються кафедрою, 20% занять проводиться англійською мовою.
Це забезпечить можливість нашому студенту вільно володіти технічною англійською мовою та засвоїти її на рівні міжнародного стандарту В2. В рамках підготовки бакалаврів студенти вивчають:
Дисципліна «Групова динаміка і комунікації» дає студентам вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм менеджменту вже з першого курсу.
Нестача ІТ-фахівців ще раз підтверджує, що наш випускник буде затребуваний на ринку праці, а завдяки отриманим знанням та міжнародній сертифікації зможе отримувати гідну заробітну плату.
Запрошуємо на спеціальність ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ!
Це Ваш шанс бути успішним в житті!
Якщо є питання, телефонуйте нам за номером (044)2492596.