Все почалось 20 грудня 2013 року, коли Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.
А 15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат в науці (A/RES/70/212).
Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам, відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.
Список успішних жінок в ІТ досить великий:
До цього списку можна ще додати Сару Кац, президента Oracle, Мег Уїтмен, главу Hewlett Packard, Шер Вонг, керівника HTC, Анджелу Арендтс, віце-президента Apple з роздрібних і онлайн продажів, Падмашрі Уорріор, директора з технологій і стратегії виробника мережевого обладнання Cisco.
Якщо говорити про ситуацію в ІТ в Україні, то за даними dou.ua вони виглядають так:
Колектив кафедри Інженерії програмного забезпечення щиро вітає жінок-колег, студенток кафедри ІПЗ з професійним святом та бажає нових творчих успіхів, звершень та втілення мрій в неймовірних проектах!
А дівчатам, які сьогодні обирають майбутній фах можемо сказати: не бійтесь ламати стереотипи – приходьте в ІТ і успіх буде за Вами, адже де Ви ще зустрінете успішного хлопця, створите родину та досягнете кар’єрних висот! В ІТ все можливо, саме тут втілюються мрії! А найбільша кількість талановитих та розумних хлопців при найменшій кількості дівчат саме у нас, на кафедрі Інженерії програмного забезпеченняJ!