Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Переваги навчання на кафедрі Інженерії програмного забезпечення майбутньому Devops-інженеру

20:01, 07-04-2024

DevOps входить у ТОП-5 високооплачуваних та актуальних професій на ринку України за рейтингом DOU.

DevOps — це методологія, що є симбіозом розробки та системного адміністрування, завданням якої є підвищення частоти випуску релізів. Для якісного виконання своїх обов'язків DevOps Engineers також повинні вміти використовувати хмарні технології та навички автоматизації IT-інфраструктури.

DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт.

Обов'язки DevOps спеціаліста включають:

  • Керування CI/CD. DevOps Engineer будує, налаштовує, керує та підтримує процеси безперервної інтеграції (CI) та безперервної доставки (CD), забезпечуючи швидкі та надійні поставки продукту користувачам.
  • Автоматизація інфраструктури. Він створює та підтримує інфраструктуру, що сприяє ефективному масштабуванню та керуванню ресурсами, а також автоматизує процеси життєвого циклу продукту.
  • Забезпечення безпеки. Девопс інженер працює над забезпеченням безпеки програм та інфраструктури, застосовуючи практики DevSecOps.
  • Моніторинг, логування та обслуговування. Він встановлює системи моніторингу задля відслідковування продуктивності застосунків та інфраструктури, аби швидко реагувати на проблеми в роботі системи.
  • Налаштування хмарних сервісів. Девопс спеціалісти активно працюють з cloud-платформами для розроблення, розгортання та керування застосунками.
  • Оптимізація функціонування інфраструктури. Правило системних адміністраторів “працює – не чіпай” у випадку з девопсами не є актуальним. Спеціаліст наглядає за роботою системи і на основі фідбеку може вносити певні корективи. Інколи це дозволяє досить суттєво зменшити витрати на інфраструктуру.
  • Комунікація. Оскільки спеціаліст знаходиться водночас між Dev та Ops, він обов’язково повинен мати гарні комунікативні навички, аби ефективно взаємодіяти з колегами, швидко вмикатися в процеси та бути на вістрі продуктивності.

Також деякі DevOps інженери можуть обирати собі більш конкретне коло обов’язків, наприклад:

  • DevSecOps – фахівець, який більше зосереджений на безпеці;
  • Release Engineer – увага в більшій мірі спрямована на DevOps-процеси, асоційовані з релізом;
  • Build Engineer – обов’язки більше пов’язані з етапом білду застосунку, коли потрібно зібрати код, розібратися в конфліктах та підключити необхідні залежності;
  • Cloud Engineer – зосереджений на роботі з хмарною інфраструктурою;
  • Automation Engineer – зайнятий процесами автоматизації інфраструктури;
  • SRE (Site Reliability Engineer) – фокусується на масштабованості, надійності і доступності онлайн-сервісів;
  • тощо.

І оскільки на ринку дуже цінуються мультизадачні фахівці, зарплати в цьому напрямі одні з найвищих в ІТ.

Середня зарплата DevOps-інженера станом на грудень 2023 року за даними DOU є найбільшою серед ІТ спеціалістів, поступаючись лише  найвищим керівним посадам, а потреба у цих спеціалістах невпинно зростає.


Курс DevOps, який вивчають студенти освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення» магістерського рівня  за підтримки найбільшої  ІТ компанії України — EPAM, включає:

  • розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows);
  • в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату компанії Cisco, інструкторами якої є викладачі кафедри;
  • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible;
  • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Тому, випускники є затребуваними на ринку праці спеціалістами, які мають досить ґрунтовні теоретичні та практичні знання.

Запрошуємо до навчання абітурієнтів-вступників на освітні програми "Інженерія програмного забезпечення" для бакалаврів, магістрів та докторів філософії.

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Переглядів: 811