Лабораторія кафедри знаходиться в 401 аудиторії. В лабораторії планується встановлення та налагодження найсучасніших зразків персональних комп’ютерів для подальшого навчання та вдосконалення студентами знань та практичних навичок.
Враховуючи швидкоплинність зміни в технічній, програмній та методичній компонентах управління інформаційною та кібернетичною безпекою науково-педагогічні працівники кафедри постійно відстежують інновації в ІТ-технологіях і планують їх використовувати в навчальному процесі.
Для забезпечення якості проведення практичних занять на кафедрі УІКБ створена сучасна навчально-лабораторна база на основі обладнання останнього покоління компаній-партнерів кафедри і сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення.
В навчальній лабораторії представлений ситуаційний центр управління інформаційною та кібернетичною безпекою (security operation center), який оснащений сучасним обладнанням, програмним забезпеченням, що дозволяє проводити аналіз, обробку та аудит інформаційної безпеки (ІБ).
З основного обладнання це персональні комп'ютери, розміщені на робочіх місцях користувачів і один комп'ютер – викладача, разом з мультимедійною системою для проведення занять.
З програмного забезпечення це прикладні (загальні і спеціалізовані) програми:
1. Digital Security («Гриф», «Кондор») – для оцінки відповідності інформаційних систем (ІС) організацій вимогам стандартів - до побудови систем менеджменту ІБ (ISO 27001) і дотримання правил з управління ІБ (ISO 27002), можна також використовувати при проведенні аудиту ІС будь-якої організації та розробки політики безпеки цієї системи;
2. MPRIORITY1.0 - для підтримки прийняття обгрунтованих раціональних рішень у різних сферах діяльності керівництва підприємства;
3. СППР Вибір (заснований на використанні методу аналізу ієрархій) – для структурування будь-якої проблеми з урахуванням безлічі альтернатив і значимості різних факторів впливу на прйняття рішення та їх оцінки.
4. Програмно-апаратний комплекс – OSSIM (Open Source Security Information Management) - програмне рішення від AlienVault – комплексная система управління, контролю і забезпечення ІБ - забезпечує аналіз в реальному часі різних загроз, ризиків і інцидентів за допомогою пристроїв та додатків (проводить моніторинг інцидентів та подій, збирає і оброблює ці дані та представляє їх графічно). Результати дають змогу формувати саме управлінський підхід в сфері ІБ, комплексно оцінювати весь спектр можливих загроз, ризиків та приймати оптимальні управлінські рішення.
Все це обладнання дозволяє комплексно: аналізувати проблеми, що виникають з управління ІБ; імітувати різні події та проводити моделювання реальних інцидентів ІБ в діяльності органів державної влади і бізнесу, планувати наукові дослідження та оцінювати функціонування систем менеджменту ІБ і їх перевірку на відповідність вимогам стандартам ISO 27001-27005, отримувати результати і розробляти рекомендації по вдосконаленню процесів забезпечення ІБ.
Всі отримані вміння та навички дозволяють сформувати у студентів компетенції, необхідні для їх гарантованого працевлаштування.
В лабораторії студенти завдяки сучасному програмно-апаратному комплексі і програмному забезпеченню та за допомогою викладачів зможуть на практиці закріпити теоретичні знання, отримати первинні професійні навички і бути готовими до управлінської діяльності у сфері ІБ будь-якої організації.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Україна, 03110, м. Київ,
вул. Солом'янська, 7, каб. 327
Тел. (044)249-25-22