Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Про освітню програму Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту

Науково-педагогічний склад
Навчальні дисципліни
Освітні програми
Діяльність кафедри
Матеріальна база
Партнери кафедри
Відгуки студентів та роботодавців

Про освітню програму Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту

Шановні абітурієнти!

Завідувачем кафедри Технічних систем кіберзахисту надається безкоштовна консультація з приводу як скласти Національний Мультипредметний Тест (НМТ) з математики всім бажаючим вступникам.

Завідувач кафедри, д.т.н., Туровський Олександр Леонідович

(068) 408 18 69


ПОЛОЖЕННЯ про кафедру Технічних систем кіберзахисту

 Наші переваги

 Переваги навчання на кафедрі Технічних систем кіберзахисту


Спеціальність підготовки фахівців

Галузь знань 12  Інформаційні технології

Спеціальність 125 Кібербезпека

Освітньо професійна програма - «Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту»

Освітня кваліфікація: «Бакалавр з кібернетичної безпеки»

Професійна кваліфікація: 3439 Фахівець із організації захисту інформації з обмеженим доступом

 

Сьогодні весь світ стає єдиним інформаційним простором, в якому спілкування, торгівля, взаєморозрахунки здійснюються за допомогою технічних засобів, які сьогодні є основними інструментами нашого життя – це персональні комп'ютери, мобільні телефони, гаджети. Цей інструментарій різний, але спільне в них є те, що в них зберігається інформація, приймається і передається. Метою захисту інформації є збереження її цілісності, захист від її крадіжки і не допущення її заміни. Більшість людей не відрізняють поняття захисту інформації і забезпечення її безпеки, однак це різні речі. Саме наша кафедра – кафедра Технічних систем кіберзахисту є вершиною айсбергу кібернетичного захисту. Це пов'язано з тим, що саме на нашій кафедрі студенти вивчають принципи цифрової обробки сигналів, принципи збереження інформації, принципи передачі і її прийому. Трафіки в комп'ютерних системах та мережах – це технічні канали, по яким здійснюється обмін інформацією. Завдяки існуючій матеріальній базі, яка є в лабораторіях кафедри,  студенти отримують високий рівень теоретичної і практичної підготовки в  захисті інформації від крадіжок з різних технічних пристроїв, в захисті інформації від перехоплення при передачі і прийому по всім існуючим технічним каналам.

На відміну від кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки та управління інформаційною та кібернетичною безпекою кафедра Технічних систем кіберзахисту готує універсальних фахівців в сфері кібербезпеки. Без технічних систем захисту інформації не існує ні інформаційної безпеки, ні організації політики інформаційної безпеки на об'єктах інформаційної діяльності. Це пов'язано з наступними факторами:

  • передача, прийом та обробка інформації в корпоративних мережах з використанням бездротових систем зв'язку здійснюється через радіочастотні канали і за допомогою апаратних засобів, які постійно оновлюються з розвитком технологій;
  • наявність програмних засобів захисту інформації в корпоративних мережах  не означає, що відсутній виток конфіденційної інформації. При введенні паролю через клавіатуру можна за допомогою спеціального обладнання (приймача електромагнітного випромінювання) зчитувати цей пароль;
  • приміщення (об'єкти інформаційної діяльності) мають стіни, стелі, підлоги, де можна сховати мініатюрні засоби негласного зняття інформації, які працюють за різними фізичними принципами;
  • на теперішній час все більше користувачів використовують смартфони на прийом, передачу та обробку інформації, а також використовують їх для здійснення банківських операцій;
  • існує багато технічних методів ідентифікації для розпізнавання особи при проходженні на об'єкти інформаційної діяльності, де обробляється конфіденційна інформація.

Саме кафедра Технічних систем кіберзахисту готує фахівців, які спроможні забезпечити захист конфіденційної інформації за вищевикладеними факторами. Крім того, з розвитком технологій саме наші випускники спроможні гнучко адаптуватись до розв'язування нових технологічних завдань при цьому не тільки забезпечувати захист конфіденційної інформації, але і організовувати інформаційну та кібернетичну безпеку та здійснювати управління інформаційною безпекою підприємств та установ.

  

З кожним роком  потреба в фахівцях із захисту інформації, інформаційної та кібербезпеки зростає. Це пов'язано з тим, що розвиток сучасних інформаційних технологій привів людство до взаємо обміну інформації, проведенні банківських операцій технічними засобами. Для забезпечення захисту конфіденційної інформації та збереження грошових накопичень на банківських рахунках підприємства виділяють великі кошти для залучення висококваліфікованих фахівців з технічних систем захисту інформації.

Саме кафедра Технічних систем кіберзахисту інформації готує таких фахівців, які спроможні розв'язувати складні задачі і отримують за це високу винагороду.

Якщо Ти зрозумів, що таке технічний захист інформації і зрозумів різницю між захистом інформації і безпекою інформації і при цьому хочеш стати справжнім фахівцем інформаційного та кібернетичного захисту – приходь до нас, ми зробимо з Тебе Гуру.

 

Актуальність, престижність та перспективність спеціальності

«Хто володіє інформацією, той володіє світом». Сьогодні інформація є найцінішим продуктом, який має високий попит в усіх галузях людської діяльності. Саме володіння нею дає можливість конкурентам  отримувати технології,  злочинцям перехоплювати фінансові потоки, потужнім державам вводити економічні санкції проти держав, які мають великі ресурси та керувати суспільствами. Для досягнення цієї мети опоненти в першу чергу використовують методи несанкціонованого зняття інформації. Це перехоплення здійснюється  через радіоелектронні, візуально – оптичні, акустичні та віброакустичні канали передачі інформації,  за рахунок побічних електромагнітних полів та через закладні пристрої.

Спеціальність, яку отримує випускник кафедри

  • На теперішній час спеціалісти з технічних систем захисту інформації є елітним підрозділом  комерційних і державних структур, банків та фінансових установ, дипломатичних представництв, спеціальних установ функціями яких є промислова та політична розвідка. З постійними технічними новаціями  перспективність спеціалізації  “Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту” постійно зростає.
  • Випускники нашої кафедри  є фахівцями для вирішення низки актуальних завдань у сфері інформаційної безпеки, що передбачають розроблення, впровадження та експлуатацію систем технічного захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності, а саме:
    • виявляти загрози в автоматизованих системах;
    • організовувати моніторинг стану інформаційної системи, аналізувати порушення інформаційної безпеки;
    • використовувати комплексну систему захисту інформації на підприємствах та в установах;
    • здійснювати технічне обслуговування, контроль та діагностику комплексної системи захисту інформації на підприємствах та в установах;
    • використовувати апаратно-програмні та криптографічні засоби захисту інформації;
    • здійснювати захист програмних засобів від несанкціонованого копіювання та впливу програмних вірусів;
    • використовувати інформаційні технології для розв’язування експериментальних та практичних задач в своїй професійній діяльності.

Посади, на яких можуть працювати випускники кафедри

  • фахівець по розробці сучасних систем захисту інформації з обмеженим доступом;
  • інженер – дослідник з технічних систем захисту інформації;
  • інженер – програміст технічних систем захисту інформації;
  • аналітик інформаційної безпеки.

Основними замовниками випускників являються провідні компанії та установи в сфері захисту інформації та кібербезпеки з якими кафедрою укладено договори про співпрацю

Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам

Держінформресурс

Державне підприємство "Державний центр інформаційних ресурсів України"

 

ДП "Українські спеціальні системи"

Компания D-Link

 

НДІ «АВТОПРОМ"

Компания ESET

 

Приватне підприємство «РІАС»

«НомерОК"

 

ТОВ "ЕПОС"

ТОВ «АВТОР»

 

Науково-впроваджувальна фірма "КРИПТОН"

ДП «Український науково-технічний і впроваджувальний центр КЗІ «Безпека»

При добросовісному навчанні випускники кафедри зможуть побудувати професійну кар’єру, що дозволить їм заробляти таку кількість грошей, яка надасть їм фінансову можливість здійснювати свої бажання.  

Знання та вміння, якими оволодіє студент, навчаючись на кафедрі СІКЗ

Спеціалізація «Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту» поєднує вивчення таких дисциплін як  вища математика; фізика; інженерна та комп’ютерна графіка; алгоритмічні мови та програмування; основи теорії кіл, сигналів та фізичні основи передачі та прийому інформації, метрологія в технічних системах захисту інформації з поглибленим вивченням дисциплін фахової підготовки: методи та засоби технічного захисту інформації; комплексні системи захисту інформації; технічні засоби охорони об’єктів; компонентна база засобів технічного захисту інформації; проектування комплексних систем захисту інформації;  комп’ютерні методи аналізу та проектування електронних засобів у тому числі і базових дисциплін суміжних напрямів «Системи та технології кібербезпеки» та «Управління інформаційною безпекою».

 
 

Отримані знання та вміння дадуть випускнику кафедри спроможність виконувати наступні завдання:

  • організовувати захист інформації з обмеженим доступом;
  • експлуатувати, модернізувати та ремонтувати засоби технічного захисту інформації;
  • захищати інформацію в комп’ютерних та інших технічних засобах від копіювання та несанкціонованого доступу;
  • організовувати режим секретності;
  • організовувати безпеку промислових об’єктів, банків та фінансових установ, приміщень дипломатичних представництв, помешкань і громадських будинків включно з оцінкою їхньої безпеки;
  • здійснювати охоронну діяльність, що забезпечується за допомогою механічних та електричних захисних пристроїв;
  • розслідування та дізнання;
  • здійснювати нагляд та охорону, а також забезпечувати інші види захисту за допомогою різноманітного технічного обладнання.

Відмінністю від інших закладів вищої освіти підготовки студентів нашої кафедри є те, що успішні та відомі компанії вимагають від нас таких фахівців, які відмінно знають теоретичну складову свого фаху і вміють робити все практично.  Цьому ми досягаємо за рахунок того, що підготовка студентів проводиться з урахуванням останніх досягнень науки і технологій.

 
 

Завдяки отриманню відмінної теоретичної підготовки, яку студент отримує з першого курсу, і яка складає до 50%, більше половини занять проводяться практично.

По кожній темі навчальних дисциплін проводиться лекція, практичне заняття та лабораторне заняття.

По кожній темі занять лектор у кінці лекції надає перелік питань для опрацювання студентами при самостійній підготовці до практичних і лабораторних занять по темі, викладеній у лекції.

На кафедрі приділяється велика увага вивченню іноземних мов, а починаючи з 3-го курсу 20% дисциплін професійного спрямування викладаються англійською мовою.

Обладнання навчальної лабораторії "Засобів контролю доступу Hikvision"

Перелік приладів спеціального призначення

Університет має найсучаснішу техніку вітчізняних та зарубіжних виробників:

  • Скануючі приймачі AOR 8000 та AOR 8200K Амерікано – Японської фірми  Aутсоруті Радіо Комунікейшин (Authority on Radio Communications, Ltd.)
  • Скануючи приймачі японської компанії ICOM — основного  виробника радіоапаратури зв’язку для спеціальних підрозділів військ НАТО.
  • Локатор нелінійності NR 900 який дозволяє проводити пошук та виявляти засоби негласного отримання інформації які працюють у режимі накопичення інформації.  Так звані імпульсні радіо закладні пристрої.

Обладнання навчальної лабораторії №2

Перелік приладів спеціального призначення:

Універсальний прилад CPM-700 (так звана «АКУЛА») та Прилад ST 031M так звана «ПІРАН'Я» для виявлення основних типів електронних пристроїв негласного отримання інформації.

Різні за конструкцією, детектори поля, які виявляють засоби негласного отримання інформації усіх радіочастотних діапазонів. Але не  тільки на малий відстані. Тому використовуються для детальної локалізації закладних пристроїв.

Автоматизований програмно апаратний комплекс DigiScan Profeshinal - mobile.

Обладнання навчальної лабораторії №3

Перелік приладів спеціального призначення:

Для виконання науково – практичних та дослідних робіт маємо імітатори реально працюючих закладних пристроїв. Це імітатори засобів негласного отримання інформації працюючих по радіоканалу у діапазоні Wi Fi та інші за типом  імітатори закладних пристроїв.

Представлена апаратура відповідає усім сучасним вимогам для виконання пошукових та науково дослідних робіт. Підтвердженням цього е наявність ліцензії по пошуку та блокуванню засобів негласного отримання інформації виданої Державної службою спеціального зв'язку та захисту інформації України. Та можливість проводити на цій базі курси підвищення кваліфікації для працівників працюючих у сфері пошуку та блокуванню технічних каналів витоку інформації.

Міжнародні сертифікаційні програми  кафедри Технічних систем кіберзахисту

  • IBM
  • Інфотех        
  • Біометрія ZKTec
  • HIKVISION
  • Cisco  Cybersecurity essentials course
  • Інтерсерт-Україна    Вимоги стандарту ISO 9001 та практичні аспекти впровадження системи менеджменту якості

Сертифікати від компаній партнерів

Практичні уміння та навички наших студентів підтверджуються сертифікатами від цих компаній, яка у подальшому може стати перепусткою на перше робоче місце. Заняття для одержання таких сертифікатів інтегровані до освітнього процесу і проводяться нашими викладачами, які мають сертифікати інструкторів. Для прикладу можна навести систему сертифікації від компанії ІНФОТЕХ. Починаючи з першого курсу наші студенти опановують курс “Вступ до засобів технічних систем захисту інформації”, який закінчується одержанням першого сертифікату. На 2-му курсі студенти вивчають “Основи впровадження комплексних систем захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”, на 3-му та 4-му “Розробка та впровадження комплексних систем захисту інформації Web - сторінок” та “Оцінка захищеності інформації в інформаційно-комунікаційних системах” під керівництвом викладача – інструктора кафедри.

При співпраці кафедри з компаніями-партнерами, велика увага приділяється тому, щоб студенти кафедри Технічних систем кіберзахисту володіли технологіями розроблення програмних засобів захисту інформації, синтезу комплексів засобів захисту інформації та програмного забезпечення. Завдяки тому, що студенти отримують практичні навики в даному напрямку компанії такі як ДП «Українські спеціальні системи», ТОВ «Eset», D-Link, та інші з задоволенням приймають на роботу студентів нашої кафедри після закінчення навчання.

Крім того, всі компанії – партнери кафедри відмічають, що випускники кафедри Технічних систем кіберзахисту, які успішно навчались протягом всього навчання і проходили в цих компаніях практику, здатні працювати в міжнародному контексті та в глобальному інформаційному середовищі за фахом. Вміють проводити системні дослідження та застосовувати їх в керуванні проектами для забезпечення інформаційного та кібернетичного захисту.

Видача сертифікатів підтверджує те, що студент отримав високу теоретичну і практичну підготовку, що в свою чергу дає йому право отримати перше робоче місце з гідною заробітною платою в компанії, яка є партнером кафедри.

На кафедрі Технічних систем кіберзахисту постійно зростає якісний склад науково-педагогіних працівників, які мають високий фаховий рівень і великий практичний досвід в професійній діяльності. Компанії-партнери кафедри постійно залучають наших викладачів для розв’язування своїх наково-практичних завданню.

В ході підготовки ми навчаємо студентів вирішувати важливі та складні питання технічного захисту інформації. Наші студенти вивчають канали витоку інформації, вчаться проектувати комплексні системи захисту систем та мереж, застосовувати програмні засоби кібербезпеки.

Детально ознайомитись з переліком дисциплін, які вивчаються, можливо переглянувши освітньо-професійну програму: «Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту», яка знаходиться на цій сторінці за посиланням.

На кафедрі Технічних систем кіберзахисту науково-педагогічні працівники мають високий рівень підготовки як в теорії так і володіють достатньо тривалим практичним досвідом. Це підтверджується в першу чергу вмінням швидко адаптуватись до нових технологій в галузі технічного захисту інформації та якісно передавати цей досвід студентам в межах відповідних дисциплін. Так як вся документація, яка пов'язана з новими технологіями та новим обладнанням останнього покоління, яке є на кафедрі, представлена на англійській мові, то викладачі кафедри постійно підвищують свій рівень володіння англійською мовою, спілкуючись між собою, а також не менше 20% занять викладають англійською мовою. Підтвердженням цьому є те, що кафедра має велику кількість наукових публікації в багатьох закордонних виданнях, таких як:

  • International Journal of Communication Networks and Information Security (IJCNIS)
  • Science and Engineering Investigation
  • Advanced Information Systems
  • Mathematics and Computer Science (MCS)

Крім того, науково-педагогічні працівники кафедри є співавторами п'яти монографій, які видані за межами України англійською мовою.

На базі кафедри Технічних систем кіберзахисту постійно проводяться сертифіковані курси підвищення кваліфікації  за напрямом «Кібербезпека», спеціазізація «Системи технічного захисту інформації». Слухачами даних курсів є фахівці з кібербезпеки багатьох компаній –партнерів кафедри, фахівці з багатьох державних установ таких як Апарат Верховної Ради України, Головне управління державного казначейства, Міністерство оборони України, Національна поліція України, Служба безпеки України, Міністерство цифрової трансформації, Державна авіаційна служба.

Науково-педагогічний склад кафедри постійно взаємодіє з компаніями – партнерами кафедри, залучаючи їх фахівців до проведення практичних занять для студентів, найкращі з яких в подальшому отримують сертифікати від них, які надають право отримати перше високооплачуване робоче місце за фахом.

Ми якісно навчаємо студентів не лише теоретично, а і практично з використанням сучасної навчально-матеріальної бази, створеної на обладнанні останнього покоління, сучасних прогресивних програмно-апаратних комплексах та програмному забезпеченні.

Випускники нашої кафедри успішно себе зарекомендували не тільки на теренах нашої держави, де вони працюють, а також довели, що гідні обіймати достойні посади і в закордонних компаніях.

Робота на сучасному професійному обладнанні та з відповідним програмним забезпеченням аналізу виміряної та отриманої інформації щодо кіберзлочинів та сторонніх вторгнень, дозволяє розширити перспективні можливості і професійні здібності наших фахівців і достойно представляти нашу державу на світовій арені.

 

У процесі здійснення інноваційного змісту навчання наша кафедра уклала договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників спеціальністю підготовки  кафедри. 

 

Під час навчання наші студенти мають можливість отримати міжнародні сертифікати компаній партнерів, які у подальшому гарантують отримання робочого місця з заробітною платою від 15 000 до 45 000 грн.

 
 
 
 

Тільки нашою системою навчання закладено:

ХТО ДОБРОСОВІСНО НАВЧАЄТЬСЯ – ГАРАНТОВАНО ОТРИМУЄ РОБОЧЕ МІСЦЕ!

30% вступників будуть навчатися за державні кошти!

У порівнянні з іншими університетами, такими як КПІ, НАУ, ми забезпечуємо високу якість освіти за більш нижчу ціну..

  Вартість навчання

БАКАЛАВР (Денна форма навчання) – 15 140 грн. за семестр

МАГІСТР (Денна форма навчання) –  17 780 грн. за семестр

На перший курс кількість ліцензійних місць – 100. Приймаються бажаючі на основі повної загальної середньої освіти та які мають відповідні сертифікати ЗНО.
 

Для вступу на 2-й курс або 3-й курс необхідно мати диплом молодшого спеціаліста (будь-якої спеціальності), сертифікат про сдачу ЗНО українська мова або українська мова і література, сертифікат про сдачу ЗНО одного з предметів Математика/Історія України/Іноземна мова/Біологія/Географія/Фізика/Хімія на вибір абітурієнта та скласти фахове вступне випробування. 

На другий курс кількість ліцензійних місць ‒ 58. Приймаються випускники коледжів та технікумів (на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста) за будь-якою спеціальністю.

На третій курс кількість ліцензійних місць – 78. Приймаються випускники коледжів та технікумів (на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста) за будь-якою спеціальністю у межах напряму підготовки 12 Інформаційні технології.

Для вступу на 2-й або 3-й курс (бакалавр) необхідно подати заяву на вступ до університету за відповідною спеціальністю. До заяви додаються:

  1. Копія паспорту.
  2. Копія ідентифікаційного коду.
  3. Оригінал (копія) диплому молодшого спеціаліста та додатку до нього.
  4. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
  5. 4 фотокартки 3х4 см.
  6. Копії пільгових документів       
  7. Оригінал (копія) сертифікату про здачу ЗНО з української мови або української мови та літератури
  8. Оригінал (копія) сертифікату про здачу ЗНО з одного з предметів Математика/Історія України/Іноземна мова/Біологія/Географія/Фізика/Хімія на вибір абітурієнта

Копії пільгових документів.

   Для вступу до магістратури:

1. ЗНО з іноземної мови;

2. Екзамен за спеціальністю.

До магістратури кількість ліцензійних місць – 66. Приймаються особи, що мають ступінь бакалавра чи магістра, здобутих за будь-якою спеціальністю.

Для вступу на магістратуру необхідно подати заяву на вступ до університету за відповідною спеціальністю. До заяви додаються:

  1. Копія паспорту.
  2. Копія ідентифікаційного коду.
  3. Оригінал (копія) диплому бакалавра/ спеціаліста/магістра та додатка до нього.
  4. Копія сертифіката ЗНО з іноземної мови.
  5. Копія приписного свідоцтва (військового квитка).
  6. 4 фотокартки 3х4 см.
  7. Копії пільгових документів.

Тільки з нами Ви станете професіоналом з технічного захисту інформації!

Завідувач кафедри, д.т.н. Туровський Олександр Леонідович
(068) 408 18 69

Телефон приймальної комісії: (044) 2488593; 2492591

Адреса сайту: www.duikt.edu.ua

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись



Натискаючи на кнопку "Отримати консультацію", ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтеся з політикою конфіденційності.

Новини

Всі новини
Переглядів: 108 762