XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Загальна інформація

Навчальні дисципліни
Викладацький склад
Методична робота
Наукова робота
Робота зі студентами
Матеріально-технічна база
Партнери кафедри
Інноваційні зміни, втілені на кафедрі
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Відео
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Дистанційне навчання
Практика
Дипломування

Загальна інформація

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2023 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ Інженерії програмного забезпечення

 Переваги навчання на кафедрі Інженерії програмного забезпечення

 Переваги навчання на кафедрі ІПЗ в Державному університеті телекомунікацій


Кафедра Інженерії програмного забезпечення здійснює навчання студентів за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення.

Галузь знань – 12 Інформаційні технології.

Актуальність спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення обумовлена перспективністю та високим престижом майбутньої професії, оскільки готує програмістів!

Віртуальний тур аудиторіями кафедри

Лабораторія "Epam та Project Management" № 310

Лабораторія "DevOps" № 325

Лабраторія "Мов програмування" № 326

На сьогодні програмісти є найбільш затребуваними фахівцями на ринку ІТ-праці, як розробники програмного забезпечення для комп’ютерних систем і телекомунікаційних мереж, та обіймають високооплачувані посади:

 • інженер-програміст  (Developer/Programmer);
 • розробник веб-сайтів (Web Developer/Coder);
 • тестувальник програмного забезпечення (QA Specialist);
 • розробник баз даних (Database Developer);
 • менеджер проектів (Project manager);
 • архітектор проектів (Architects & Engineers);
 • розробник ігор (Game Developer).

Оцінка професійних навичок  є тією основою, яка має вирішальне значення при працевлаштуванні. Важливі hard skills і soft skillsдві групи ключових знань і вмінь, які важливі для роботи. А починається все із практик у міжнародних компаніях: Epam, CyberBionic Systematics, GlobalLogic, Infopuls, Sigma Software, які займають лідерські позиції на ІТ-ринку і з якими укладені кафедрою договори про співпрацю. Наші партнери враховують всі здобуті теоретичні та практичні знання в стінах університету та генерують їх на реальних проєктах. А головне − дають швидкий і високооплачуваний старт в майбутню професію – програміста!

Кафедра Інженерії програмного забезпечення у відповідності до стандарту  вищої освіти та впровадженого інноваційного змісту навчання надає унікальні можливості для кожного студента:

Навчаючись на кафедрі набути основних, таких необхідних для програміста знань та вмінь для розробки та супроводу програмного забезпечення, саме для цього студенти досконало вивчають актуальних 7 мов програмування (С++, С#, Java, Python, JS, HTML, CSS), що в майбутньому дозволить створювати, тестувати та супроводжувати: програмне забезпечення для будь-якої сфери діяльності, сайти, додатки для мобільних пристроїв та ігри.

Тільки в нашому університеті розроблено, у відповідності до інноваційного змісту, унікальну систему поглибленого вивчення англійської мови протягом усіх років навчання! Оскільки левова частка замовників української IT-індустрії – це закордонні клієнти, то володіння найпоширенішою у діловому світі мовою – обов’язкове. Причому – потрібно оволодіти нею на високому рівні. Це – необхідний мінімум сьогодення.

 
 

 

Сучасна теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній-партнерів. Не важливо яку мову програмування і яку платформу фахівець спочатку вибирає. Критично важливо виробити глибинне розуміння принципів інженерії, сформувати інженерне мислення. Це допоможе правильно шукати потрібну інформацію в майбутньому і формувати криву своєї кар'єри. Всі дисципліни спеціальності погоджені та рекомендовані фірмами-партнерами кафедри, враховують рекомендації ІТ-асоціації.

Лекційно-практичний формат більшості занять, що проводить кафедра, дозволяє закріплювати теоретичний матеріал зразу ж на парі та під час виконання домашніх завдань, наші студенти відпрацьовують практичні навички на лабораторних та практичних заняттях, обсяг яких в навчальному плані становить 63%. Також дисципліни, які націлені на специфіку ІТ професій, проводяться викладачами-практиками ІТ в офісах компаній-партенрів кафедри, для того, щоб надавати актуальну і реальну інформацію, а також підвищити рівень практичних знань і умінь! Залучення практиків ІТ до навчального процесу дозволяє враховувати на всіх етап навчання розвиток технологій і працювати в команді з першого дня.

На кафедрі 74% науково-педагогічних працівників мають вчені ступені докторів і кандидатів наук та 26% на шляху до їх отримання. Важливою складовою навчального процесу кафедри Інженерія програмного забезпечення є навчання науково-педагогічного колективу з метою визначення чому (актуальність) та як (сучасність) здійснювати підготовку майбутніх програмістів. А надають цю можливість наші партнери, щоб підвищити кваліфікацію і прийняти досвід від практиків ІТ-індустрії.

Для якісного навчання кафедра Інженерії програмного забезпечення оснащена наступними лабораторіями: №326, №310, №320, №302.

Для практичної підготовки лабораторії оснащені: комп’ютерами із cистемними блоками тонкий клієнт, які під’єднані до мережі інтернет, завдяки цьому студенти мають можливість працювати в хмарному середовищі Office 365; мультимедійною системою, що дозволяє проводити інтерактивні практичні заняття.

На кожному комп'ютері втановлено: операційну систему Ubuntu на ядрі Linux, інтегроване середовище для розробки програмного забезпечення Intellij IDEA та Microsoft Visual Studio, текстові редактори Sublime, Notepd++, Eclipse для вивчення 7 мов програмування С++, С#, Java, Python, JS, HTML, CSS, кожна з яких займає своє місце в ІТ розробці.

Встановлено програмне забезпечення:

 •  Jira та Trello для організації роботи над проектом, при командній розробці, як інструменти комунікації;
 • Axure Pro9 для створення прототипу інтерфейсу web-сайту;
 • Unity  платформа – для 3D-контента при розробці ігор;
 • InVision Studio, Figma - для створення прототипу інтерфейсу додатку для мобільних пристроїв.

Використання навчальної лабораторії дозволяє в повному обсязі забезпечити практичне навчання студента відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри.

Кафедра співпрацює з найкращими ІТ компаніями, серед яких Epam, GlobalLogic Ukraine, CyberBionic, Infopulse, Sigma Software, SoftServe що є потенційними роботодавцями для наших студентів, з якими укладені договори про співпрацю. Завдяки цій співпраці студенти кафедри мають можливість брати участь в реальних проектах, навчатись в тренінгових центрах, проходити практику (для 2, 3 та 4 курсів), тобто починаючи з 2 курсу кафедра надає кожному студенту практичну можливість зануритись у світ ІТ і побачити всі переваги майбутньої високооплачуваної роботи!

В межах навчального процесу кожен студент має можливість отримати міжнародні сертифікати про підтвердження своїх практичних знань з технологій розробки програмного забезпечення та мов програмування від компаній-партнерів кафедри CyberBionic, Cisco, SoftServe. Сертифікати, які отримують наші студенти, надають право отримати перше високооплачуване робоче місце, яке зможе забезпечити їх незалежне фінансове майбутнє.

Компанії-партнери з першого дня навчання працюють на майбутніх високопідготовлених фахівців, яких із задоволенням беруть на роботу після отримання диплома. Наші кращі випускники займають посади Senior (досвідчений розробник, який приймає правильні технологічні рішення в проекті) в найкращих міжнародних компаніях.

На сьогодні існує єдиний шлях для досягнення успіху в ІТ-індустрії: отримання глибоких системних університетських знань та практичних навичок в ІТ компаніях.

Якщо саме цього Ви прагнете, то Запрошуємо до навчання на 121 спеціальність!

 

Для вступу на 1-й курс бюджетної та контрактної форми навчання за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення необхідно скласти Національний мультипредметний тест з трьох предметів:

 • української мови;
 • математики;
 • історії України, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська) біологія, хімія, фізика;

Пороговий бал для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 130;

Ліцензійний обсяг: 120 осіб.

Обсяг державного замовлення на 2022 рік: 15 осіб на денній формі навчання.

Для вступу на основі молодшого спеціаліста необхідно:

 • або ЗНО 2019-2021 років,
 • або Національний мультипредметний тест 2022 року.
 • мотиваційний лист.

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ на 2022-2023 навчальний рік:

 • Бакалавр (денна форма навчання) ‒ 31450 грн./рік

 

МАГІСТРАТУРА

Для вступу на навчання в магістратуру Галузь знань – 12 Інформаційні технології, спеціальність – 121 Інженерія програмного забезпечення необхідно скласти іспит за спеціальністю в закладі освіти на бюджетні місця та мотиваційний лист на контрактні місця.

ЄДИНИЙ ВСТУПНИЙ ІСПИТ (ЄВІ)

 • Тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК)
 • Тест з іноземної мови (АНГЛІЙСЬКА, НІМЕЦЬКА, ФРАНЦУЗЬКА , ІСПАНСЬКА)
 • Фаховий іспит

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ на 2022-2023 навчальний рік:

 • Магістр (денна форма навчання) – 35640 грн./рік
 

 

ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ:

З 1 вересня 2017 року вперше розпочалась підготовка МАГІСТРІВ за напрямом Інженерія програмного забезпечення в Державному університеті телекомунікацій. Поспілкувавшись з роботодавцями, з партнерами кафедри, ми зупинились на напрямку DevOps, як основі при підготовці магістрів, оскільки сьогодні замало бути просто спеціалістом однієї галузі, все частіше і частіше необхідно розумітися у декількох сферах одночасно і вміти вправно використовувати набуті знання. Саме так з’явився новий напрямок на перетині декількох галузей, популярний сьогодні DevOps.

DevOps вважається одним із наймолодших напрямів у світі ІТ (з’явився в 2009 році), але попит на спеціалістів цього напрямку постійно зростає. Це зумовленно стрімкою динамічністю та гнучкістю проектної діяльності та необхістю швидкого реагування на оновлені потреби ринку.

Курс DevOps, які слухають магістри Інженерії програмного забезпечення, створювався завдяки співпраці кафедри Інженерії програмного забезпечення та компанії EPAM, включає наступні розділи:

 • розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows); в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату компанії Cisco, інструкторами якої є викладачі кафедри.
 • формування базових алгоритмічних знань та знання інтерпретованих мов (Python, Bush)
 • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible
 • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Отже, підводячи підсумок, можна сказати, що робота у цій галузі має декілька суттєвих переваг. По-перше, це вирішення завдань широкої спеціалізації. Спеціалісти напрямку мають досить ґрунтовні знання побудови сучасної інформаційної системи. По-друге, результат діяльності є вимірним у реальних умовах життєвого циклу продукту чи послуги. І, напевно, основний фактор – це постійні вирішення нестандартних завдань, що не дозволяє перетворювати робочий процес в рутину.
 

Адреса приймальної комісії: 03110 м. Київ, вул. Солом’янська, 7
Завідувач кафедри к.т.н., доцент  Негоденко Олена Василівна
Телеграм-канал для вступників: https://t.me/Software_Engineering_DUT
Кафедра: тел. (044) 249-25-96, E-mail: negodenkoav@i.ua
Приймальна комісія: (044) 2488593, 2492591
Адреса сайту: www.dut.edu.ua

Фотографії

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м.Київ,
вул. Соломянська 7,
ауд.315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 728 576