XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Загальна інформація
Навчальні дисципліни
Викладацький склад
Методична робота
Наукова робота
Робота зі студентами
Матеріально-технічна база
Партнери кафедри
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Відео
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Дистанційне навчання
Практика
Дипломування

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

«Саме те, як ви збираєте, організуєте і використовуєте інформацію,
визначає, переможете ви чи програєте»

Б.Гейтс

“Подальший успіх української IT-індустрії залежить
від спроможності нашої системи освіти адаптовуватися
до дуже динамічного ринку — як щодо кількості нових спеціалістів,
так і якості їхніх знань.”

Максим Почебут,
Віце-президент Асоціації “IT України” з освітніх питань

 

Кафедра Інженерії програмного забезпечення відповідає за підготовку по спеціальності 121-Інженерія програмного забезпечення, тобто займається підготовкою програмістів.

Не секрет, що будь-які зміни даються суспільству дуже важко, а зміни в освіті стикаються з безліччю перепон. Державний університет телекомунікацій, був одним з перших ВУЗів, який почав вчити тому що потрібно зараз, а не продукувати застарілі знання та технології, необхідні зміни були ініційовані ректором Толубко Володимиром Борисовичем. Так була створена концептуально нова освітня модель «12 кроків до якісної освіти»:

1. Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з ПЕРШОГО курсу

Сьогодення вимагає від студента швидко зорієнтуватися і зрозуміти ким бути, як отримати можливість заробити гроші. Якщо підготовка розпочинається на третьому курсі, студент втомлюється чекати і втрачає інтерес до майбутньої професії.

Ми пішли іншим шляхом – вже в 1 семестрі наші студенти вивчають дисципліну «Основи інженерії програмного забезпечення», в якій знайомляться з особливостями та  основними поняттями професії: що таке Frontend та  backend, хто такий тестувальник, як створюється програмне забезпечення, що таке життєвий цикл програмного забезпечення, для чого потрібен scrum, як працювати з git та мають можливість спробувати себе у власному стартапі.

Підготовка з програмування розпочинається також з першого курсу, студенти вивчають свою першу мову програмування С++. Може виникнути питання: чому С++?

На сьогодні однією з найважливіших спеціалізацій стане програмування у сфері embedded, без якого неможливе існування таких сфер, як автомобільна, зокрема, розробки в сфері безпілотних автомобілів, медицина, а також розумні міста, IoT (інтернет речей) і багато іншого. Дуже багато технологічних рішень, що оточують нас, - це ембеддед. Вони істотно полегшують наше життя, а то й рятують його. Кількість «розумних» пристроїв, починаючи з побутових приладів, медичного обладнання, автомобілів, і закінчуючи десятками інших рішень в різних сферах, зростає з кожним днем і вже давно перевищує кількість комп'ютерів і смартфонів. Розроблення такого роду embedded-cистем завжди пов'язане з вирішенням складних інженерних завдань і саме тому попит на embedded-програмістів буде рости з кожним роком.

Однією з основних компетенцій, якими повинен володіти кваліфікований embedded-фахівець: це знання програмування на мовах C або С++.

 

Презентація власних ІТ-проектів на дисципліні «Основи інженерії програмного забезпечення», командна робота, 1 семестр, 1 курс, 2018 рік

 

2. Дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів»

На першому курсі для студентів всіх спеціальностей викладається дисципліна «Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів». Незважаючи на те, що ми готуємо програмістів, в даній дисципліні студенти знайомляться з основними поняттями телекомунікацій, вчаться налаштовувати роутер, можуть відповісти на питання чому «ріжеться» сигнал, що зробити, щоб якість wi-fi була краща, як підключити і налаштувати супутникову тарілку, домофон, камеру відеонагляду, сигналізацію та багато іншого, що дає можливість використовувати можливості сучасних інформаційних технологій у повсякденному житті в повній мірі.

 

3. Для всіх спеціальностей обов’язково викладаються наступні дисципліни:

На 1 та 2 курсах «Групова динаміка і комунікації», «Ділові комунікації» відповідно

"Один у полі не воїн" – цією приказкою можна описати й бізнес-процеси в сфері інформаційних технологій. Її представники мають бути готовими до прямого діалогу не тільки зі своїми колегами, але й із клієнтами.

Клієнти очікують, що українські команди будуть партнерами, а не просто виконавцями. Такий рівень взаємодії, вимагає пошуку спільних рішень, участі в брейн-стормах і нелегких дискусіях. Іноді для висококваліфікованого фахівця це може стати важким випробуванням

З настанням четвертої індустріальної революції розробники програмного забезпечення все більше виконують роль бізнес-консультантів. Адже цифрові технології здатні докорінно змінювати бізнес-моделі компаній. Тому вміння будувати довгострокові взаємини з клієнтами є дуже важливим.

Саме цих знань та вмінь наші студенти досягають на дисциплінах «Групова динаміка і комунікації», «Ділові комунікації» відповідно, а колектив кафедри тісно співпрацює зі студентами для досягнення спільної мети – підготувати конкурентноздатного фахівця для ІТ-індустрії

 
 
 

Пейнбол, група ПД-24, закріплення отриманих знань з дисципліни «Групова динаміка і комунікації» з куратором Негоденко О.В., вересень 2018

 

На 4-му курсі дисципліни «Засади відкриття власного бізнесу», «Хмарні технології», «Штучний інтелект»

Починаючи з першого курсу ми готуємо наших студентів до можливості реалізувати себе і як бізнисменів, курс «Засади відкриття власного бізнесу» знайомить з правовими аспектами та дає можливість втілити свою мрію в реальність.

З першого курсу наші студенти працюють в хмарному середовищі ofice 365 та користуются хмарними сервісами: Google Drive, Apple iCloud, Amazon Cloud Drive, Microsoft OneDrive. А тепер прийшов час дізнатись про питання безпеки, масштабування, розгортання, резервного копіювання в контексті хмарної інфраструктури; вибирати оптимальну стратегію переходу на хмарні технології.

Ще нещодавно розробками у сфері штучного інтелекту (ШІ) займалися лише такі великі технологічні компанії, як Amazon, Baidu, Google та Microsoft. Втім завдяки розвитку хмарних технологій, ШІ-розробки стають доступними навіть для стартапів без серйозного фінансування. Компанія Microsoft, яка володіє власною хмарної платформою Azure, об’єдналася з Amazon з метою створити бібліотеку глибокого навчання з відкритим вихідним кодом Gluon. Передбачається, що завдяки Gluon створювати нейромережі буде також легко, як стандартні програми для смартфонів. Компанія Google також анонсувала запуск хмарної системи для розробок у сфері штучного інтелекту під назвою Cloud AutoML. Поява доступних хмарних платформ дозволить активніше впроваджувати ШІ-технології у медицину, енергетику й промисловість. А наші студенти повинні вільно орієнтуватись в сучасних технологіях.

 

4. Поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання

"Доступ до сучасних знань мають перш за все ті,
хто володіє іноземною мовою або кількома"

Оскільки левова частка замовників української IT-індустрії – це закордонні клієнти, то володіння найпоширенішою у діловому світі мовою – обов’язкове. Причому – потрібно оволодіти нею на високому рівні. Це – необхідний мінімум.

З іноземними клієнтами потрібно спілкуватися англійською, і ця ж мова використовується для взаємодії всередині компаній.

Для майбутнього програміста, окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм-менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Підготовка за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, забезпечує можливість нашим студентам оволодіти англійською мовою на рівні В2, крім базових знань на 1-2 курсі, 20% практичних занять на 3-4 курсі викладається англійською мовою, для можливості вільно володіти технічною англійською мовою.

 

5. Обсяг практичних занять складає не менше 50%

Чи можна навчити програмувати на лекції? Риторичне питання…

З першого дня створення кафедри наші студенти відпрацьовують практичні навички на лабораторних та практичних заняттях, обсяг яких в учбовому плані становить 63%. Більшість занять, що проводить кафедра, має формат лекційно-практичний, коли теоретичний матеріал закріплюється зразу ж на парі та під час виконання домашніх завдань.

 

6. Сучасна теоретична підготовка

Не важливо яку мову програмування і яку платформу фахівець спочатку вибирає. Критично важливо виробити глибинне розуміння принципів інженерії, сформувати інженерне мислення. Це допоможе правильно шукати потрібну інформацію в майбутньому і формувати криву своєї кар'єри.

Як правило, багато сучасних мов програмування, які вибираються для старту навчання, базуються на загальних правилах, відмінним є тільки синтаксис або реалізація. При цьому інструменти і платформи можуть змінюватися часом кожні півроку-рік. Інтенсивність змін дуже висока. Не можна вивчити якісь інструменти зараз і пожинати плоди цього знання всі 5 років. Саме тому в ДНК інженера і програміста повинна бути звичка постійного навчання протягом професійної кар'єри. Вчитися завжди і не перестаючи. Завдяки цьому актуальність і цінність українського фахівця буде збережена і через 5 і через 10 років.

Саме для можливості легко перейти на нову мову програмування наші студенти отримують грунтовну теоретичну підготовку з дисциплін «Вища математика», «Дискретні структури», «Теорія ймовірностей та математична статистика», «Теорія алгоритмів та структури даних».

 

7. Договори з провідними ІТ компаніями

Партнери кафедри Інженерії програмного забезпечення

https://dut.edu.ua/uploads/p_1006_49442040.png

Форми співпраці:

 1. Проходження практики студентами кафедри
 2. Сертифікація студентів
 3. Стажування викладачів кафедри
 4. Залучення фахівців до навчального процесу
 5. Участь у конференціях, тренінгах, що проводять компанії
 6. Спонсорська допомога у створенні навчально-матеріальної бази кафедри

https://dut.edu.ua/uploads/p_1006_67984946.jpg

https://dut.edu.ua/uploads/p_1006_37982457.png

 

Кафедра Інженерії програмного забезпечення заключила договори з компаніями, які є потенційними замовниками випускників за спеціальністю (спеціалізацією) підготовки кафедри, а саме компаніями EPAM та CyberBionic Systematics.

Спіпраця постійно розширюється…

Так, 29 січня 2018 року підписано Меморандум про міжнародне співробітництво між Державним університетом телекомунікацій і компанією Сан Глобал (Японія), яким передбачено впровадження та координація спільних проектів у сфері інформаційних та телекомунікаційних технологій в Україні та Японії, допомога у подальшому працевлаштуванні студентів Університету (за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення), вдосконалення навчальних програм у сфері інформаційних технологій та комунікацій, згідно вимог міжнародних роботодавців.

А 22 листопада 2018 року кафедрою Інженерії програмного забезпечення було розпочато співпрацю з новими партнерами. Наразі підписано угоду між Державним університетом телекомунікацій та компаніями ELEVONDATA (індійська компанія штаб-квартира якої знаходиться в Нью-Йорку) та Greenlife Sciences (індійська компанія штаб-квартира в Варшаві).

В рамках угоди про співпрацю передбачено:

 1. співпрацю в області науки і освіти
 2. обмін студентами України та Індії (короткотерміновий 3-4 місяці) у сфері Blockchain
 3. обмін викладачами щодо Blockchain Management
 4. організацію міжнародних конференцій, симпозіумів, спільних проектів
 5. проходження практики студентами університету в Індії
   
 
 
 
 

 

8. Якісна практична підготовка

Кафедра Інженерії програмного забезпечення оснащена наступними лабораторіями: № 326, № 310, №320, №302.

Навчальна лабораторія кафедри Інженерії програмного забезпечення №326 знаходиться на третьому поверсі. Приміщення просторе та світле. Три великих вікна виходять на південну сторону. Денне освітлення є достатнім. Стіни салатового кольору заспокоюють зір та створюють спокійну та робочу атмосферу.

Навчальна лабораторія № 326 обладнана сучасними комп’ютерами, проектором та дошками, що дає можливість проводити як лекційні так і практичні заняття. Встановлене додаткове програмне забезпечення дозволяє транслювати зображення з проектора на кожне робоче місце. В лабораторії встановлені операційні системи Ubuntu на ядрі Linux, Intellij IDEA, програмні продукти Eclipse, Notepad. Кожен комп’ютер під’єднаний до мережи інтернет, завдяки цьому студенти мають можливість працювати в хмарному середовищі Office 365. Програмне забезпечення в лабораторії 326 призначена для вивчення мов програмування C++, C#, Java, Python, Java Script, CSS, HTML, Bush, PHP.

В 2017 році за підтримки EPAM на кафедрі створено навчальну лабораторію №302, яка обладнана сучасними комп'ютерами з двома моніторами, проектором та дошкою. В 2018 році за підтримки EPAM на кафедрі створено навчальну лабораторію № 310, яка підключена до серверу Університету, обладнана тонкими клієнтами з двома моніторами кожний, проектором та дошкою. З метою проведення лекційних занять та тренінгів оснащена 320 ауд.

 

 

9. Удосконалення розподілу навчальних годин, вивчення дисциплін загальної підготовки протягом всіх семестрів

"Розробка уніфікованого переліку вимог до інженерів junior-рівня — перший крок з боку бізнесу для формування спільного з вищими навчальними закладами та самими студентами бачення, якими ж знаннями на виході зі студентської лави має володіти молодий IT-спеціаліст. Тож університети можуть використовувати ці рекомендації для модернізації навчальних програм, а студенти самостійно опановувати необхідні навички”, — зауважує Максим Почебут, Віце-президент Асоціації “IT України” з освітніх питань.

На кафедрах, які проводять підготовку за спеціальністю, тільки 25% часу припадає на дисципліни загальної підготовки. Дисципліни професійної підготовки розподіляються 75% за спеціальністю. Всі дисципліни спеціальності погоджені та рекомендовані фірмами-партнерами кафедри, враховують рекомендації ІТ-асоціації.

 

Участь в конференції «Синергія: ІТ-освіта та ІТ-бізнес» 11 грудня 2018

 

10. Унікальна система підготовки з виданням сертифікатів

Щоб пробитися на перспективну посаду в будь-якій організації, необхідно мати гарну освіту. Сьогодні вища освіта вже не може стати стовідсотковою гарантією успішного працевлаштування, особливо це стосується IT-фахівців. Додаткові сертифікати, що підтверджують кваліфікацію в тій чи іншій предметній області, підвищують шанси на популярність серед роботодавців.

Під сертифікацією програмістів розуміється підтвердження відповідності їхньої кваліфікації тим вимогам, які пов'язані з виконанням певних завдань у галузі комп'ютерних та мережевих технологій. Сертифікат з підтвердженням кваліфікації ІТ-фахівця видається органом або організацією, які проводили сертифікацію. Програмісти повинні зараз володіти досить великим обсягом знань, щоб бути якомога більш універсальними і вміти вирішити будь-які поставлені завдання. Сертифікація програмістів представляє собою стандарти, що застосовуються для оцінки професійного рівня і якості знань ІТ-фахівця.

Сертифікація:

 • доводить, що знання фахівця відповідають сучасному рівню розвитку інформаційних технологій;
 • дозволяє перевірити власні сили, виявити напрямки для подальшого самовдосконалення;
 • дає певні переваги при працевлаштуванні;
 • сприяє підвищенню окладу;
 • чинить психологічний вплив, благотворно впливає на формування та поліпшення іміджу;
 • свідчить про цілеспрямованість фахівця.

Назва

Дисципліна

Сертифікат

В рамках навчальної програми

С#, (базовий рівень)

TFS, WF, ADO.NET

Обєктно-орієнтовне програмування

Сертифікат CyberBionic systematics,

З можливістю отримати сертифікат Microsoft

HTML CSS, JS

Web-технології та Web-дизайн

Web-програмування

Сертифікат CyberBionic systematics,

З можливістю отримати сертифікат Microsoft

QA Specialist

Якість програмного забезпечення та тестування

Сертифікат кафедри (за програмою ЕРАМ)

С++

Програмування

Сisco

Python

Спеціальні мови програмування

Сisco

Поза новчальною програмою

С++ (для ІТ, ТК)

Програмування

Сертифікат кафедри

DevOps

DevOps

Сертифікат кафедри

 

Кафедра зупинила свій вибір на сертифікації від Microsoft та Cisco.

 
 
 
 
 
 

 

11. Відповідність навчальної програми компетенціям роботодавців

18 квітня 2018 року в рамках конференції “Синергія: Бізнес та ВНЗ”  компанії-учасники Асоціації “IT України” презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Перелік охоплює три найбільш популярні та затребувані IT-спеціалізації — розробку, тестування та автоматизоване тестування програмного забезпечення. Таким чином, сервісна IT-індустрія першою в Україні розробила єдині вимоги до спеціалістів, які тільки починають кар’єру на ринку.

Щоб почати роботу в IT, junior-розробник має володіти навичками програмування HTML/CSS на середньому рівні, JavaScript та .NET на початковому рівні. Натомість якість коду та відстежування помилок не є пріоритетними параметрами, оскільки набуваються з досвідом.

Окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм- менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Створення переліку вимог саме для цих фахів не є випадковим – дані знання та вміння вважаються основними для початку роботи в ІТ-індустрії та є відправною точкою для подальшого професійного розвитку спеціаліста.

Зауважимо, що у 2017 році українська IT-індустрія зросла на 20% і зараз налічує близько 120 тисяч спеціалістів. Аби втримати такі темпи росту, цього року їй потрібно додати близько 25-30 тисяч фахівців, тоді як українські університети щороку випускають лише 12-16 тисяч студентів IT-спеціальностей.

Нестача ІТ-фахівців ще раз підтверджує, що наш випускник буде затребуваний на ринку праці, а завдяки отриманим знанням та міжнародній сертифікації зможе отримувати гідну заробітну плату.

 

Завдяки освітній моделі «12 кроків до якісної освіти» кафедра Інженерії програмного забезпечення виконує всі вимоги роботодавців!

 

12. Стажування, практики, працевлаштування

Проведення практик студентів організовано та проводиться в компаніях-партнерах кафедри, однією з них є компанія CyberBionic Systematics.

Практика студентів 2 та 3 курсів в 2018 році в компанії CyberBionic Systematics

На кафедрі проводиться активна робота з метою розширення кола партнерства з ІТ-компаніями, так в цьому році 10 студентів спробують себе на практиці в «Альфа-банку». Кафедра постійно шукає нові напрямки для стажування та подальшого працевлаштування наших студентів.

 

Реалізація цієї концептуально нової освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці. В результаті здійснення інноваційного змісту навчання наш випускник повинен володіти теоретичними знаннями виконання вимог компетенцій роботодавців і практичними уміннями і навиками їх здійснення.

Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м.Київ,
вул. Соломянська 7,
ауд.315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 7 020