XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   
Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Загальна інформація
Вступнику - вступ 2024
Навчальні дисципліни
Викладацький склад
Методична робота
Наукова робота
Робота зі студентами
Матеріально-технічна база
Партнери кафедри
Новини та події
Контактна інформація
Бібліотека
Відео
Запрошуємо до навчання
Отримати консультацію
Освітньо-професійні програми
Публічне обговорення освітньо-професійних програм
Дистанційне навчання
Практика
Дипломування

Інноваційні зміни, втілені на кафедрі

Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Кафедра Інженерії програмного забезпечення активно впроваджує концепцію нової освітньої моделі "12 кроків до якісної освіти", ініційовану ректором Володимиром Толубко. Ця модель стала парадигмою сучасної освіти, орієнтованою на відповідь на поточні та майбутні виклики в галузі ІТ. Ми постійно залучаємо інноваційні підходи до навчання, впроваджуємо нові технології та створюємо сприятливе середовище для творчості студентів. Наша мета полягає в не лише навчанні програмістів, але й у підготовці майбутніх лідерів, які зможуть вплинути на світ з точки зору програмних продуктів, використовуючи передові технології програмного забезпечення. Ми продовжуємо працювати над ініціативами, щоб залишатися на передових позиціях у сфері навчання ПЗ.

1. Підготовка по спеціальності починається не з третього, а з ПЕРШОГО курсу

У нашому підході до навчання інженерії програмного забезпечення, ми відступили від традиційного шляху, де студентам доводиться чекати до третього курсу, щоб розпочати свою підготовку. Вже на першому семестрі ми запропонували дисципліну "Основи інженерії програмного забезпечення", де студенти отримують важливі знання про Frontend та backend, роль тестувальника, процес створення програмного забезпечення та інші аспекти, які не мало важливі для успішного старту в ІТ. Вони також мають можливість поглибити свої знання, працюючи над власними стартапами.

Наш підхід до навчання програмування починається вже з першого курсу, де студенти вивчають мову програмування С++. Чому саме С++? Сьогодні програмування для embedded систем стає однією з найважливіших спеціалізацій, яка використовується в автомобільній промисловості, медицині, розумних містах, IoT та багатьох інших галузях. Розвиток embedded-технологій сприяє полегшенню та навіть порятунку життя. Тому попит на embedded-програмістів постійно зростає, і основними вимогами для них є вміння програмувати на мовах C або С++.


2. Ви знайомитесь з популярними мовами програмування, аби обрати ту саму:

кафедра Інженерії програмного забезпечення займається активним впровадженням нових технологій та забезпечує студентам знання в широкому спектрі мов програмування. Наразі, на кафедрі акцент зроблено на вивченні популярних мов, серед яких C++, C#, Java, JavaScript, HTML, CSS та Python. Іновацією є те, що в 2024-2025 навчальному році на кафедрі додаються 2 нові супер-перспективні та супер-популярні мови програмування TypeScript та Swift. Ми намагаємось охопити ВСЕ!

Ця ініціатива відповідає потребам сучасного ринку IT, де різнообразність мов програмування стає ключовою для успіху. Вивчення такого різноманіття мов дозволяє студентам отримати широкий огляд технологій та глибше розуміння принципів програмування.

Завдяки цьому підходу студенти отримують можливість розвивати свої навички та спробувати себе в різних областях програмування, що допомагає їм краще підготуватися до викликів, які чекають їх у майбутньому.


3. 50% теорії, 50% практики

Чи можливо навчити програмуванню на лекціях? Це риторичне питання, яке залишається відкритим. З перших днів існування нашої кафедри, студенти активно залучаються до практичних вправ на лабораторних та практичних заняттях, які займають 67% від загального обсягу навчального плану. Більшість занять, проведених нашою кафедрою, мають формат лекційно-практичних, де теоретичний матеріал негайно застосовується під час занять, де викладачі демонструють на практиці студентам щойно пройдений теоретичний матеріал.


4. Поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання

"Доступ до сучасних знань мають перш за все ті,
хто володіє іноземною мовою або кількома"

Оскільки левова частка замовників української IT-індустрії – це закордонні клієнти, то володіння найпоширенішою у діловому світі мовою – обов’язкове. Причому – потрібно оволодіти нею на високому рівні. Це – необхідний мінімум.

З іноземними клієнтами потрібно спілкуватися англійською, і ця ж мова використовується для взаємодії всередині компаній.

Для майбутнього програміста, окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм-менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Підготовка за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, забезпечує можливість нашим студентам оволодіти англійською мовою на рівні В2, а крім базових знань на 1-2 курсі, 20% практичних занять на 3-4 курсі викладається англійською мовою, для можливості вільно володіти технічною англійською мовою.


5. Сучасна теоретична підготовка

Не важливо яку мову програмування і яку платформу фахівець спочатку вибирає. Критично важливо виробити глибинне розуміння принципів інженерії, сформувати інженерне мислення. Це допоможе правильно шукати потрібну інформацію в майбутньому і формувати траєкторію своєї кар'єри.

Як правило, багато сучасних мов програмування, які вибираються для старту навчання, базуються на загальних правилах, відмінним є тільки синтаксис або реалізація. При цьому інструменти і платформи можуть змінюватися часом кожні півроку-рік. Інтенсивність змін дуже висока. Не можна вивчити якісь інструменти зараз і пожинати плоди цього знання всі 5 років. Саме тому в ДНК інженера і програміста повинна бути звичка постійного навчання протягом професійної кар'єри. Вчитися завжди і не перестаючи. Завдяки цьому актуальність і цінність українського фахівця буде збережена і через 5 і через 10 років.

Саме тому, наші освітні програми щорічно оновлюються відповідно до вимог роботодавців і ринку праці, щоб студенти вивчали те, що потрібно роботодавцям тут і зараз, а не застарілу і не потрібну інформацію.


6. Договори з провідними ІТ компаніями

Кафедра співпрацює з провідними ІТ-компаніями  в сфері розробки програмного забезпечення:

 • «Epam»
 • «Sigma Software»,
 • «CyberBionic Systematics»
 • «SoftServe»,
 • «GlobalLogic»,
 • «Infopulse»,
 • «Yalantis»,
 • «Genesis».

В рамках угоди про співпрацю передбачено:

 1. проходження практики студентами університету
 2. залучення до проведення занять спеціалістів з ІТ компаній
 3. співпрацю в області науки і освіти
 4. сертифікація студентів, що успішно завершили курс від компанії-партнера
 5. організацію міжнародних конференцій, симпозіумів, спільних проектів


7. Якісна практична підготовка

Найбільше часу наші студенти проводять в кабінетах, які називаються лабораторіями. Ці аудиторії обладнані партнерами кафедри, компаніями Epam та SoftServe.

На кафедрі інженерії програмного забезпечення ми прагнемо створити навчальне середовище, що максимально сприяє розвитку студентів та допомагає їм здобути необхідні навички в сфері інформаційних технологій. Одним із ключових аспектів забезпечення комфортної та ефективної навчальної діяльності є наявність відповідно обладнаних аудиторій. У нас на кафедрі кожна аудиторія оснащена сучасними комп'ютерами, інтерактивними дошками, проекторами, кондиціонерами.

Комп'ютери в аудиторіях є необхідним інструментом для виконання практичних завдань та лабораторних робіт студентами. Ми прагнемо, щоб кожен студент мав доступ до високоякісного обладнання, яке дозволяє ефективно працювати над програмами та проектами. Комп'ютери нашої кафедри мають потужні характеристики, що відповідають потребам сучасної програмної розробки та дозволяють студентам працювати з великими обсягами даних та вимогами до ресурсів.

Мультимедійні дошки та проектори відіграють важливу роль у проведенні лекцій, семінарських занять та презентацій. Вони дозволяють викладачам ефективно передавати матеріал студентам, надаючи можливість візуалізації інформації, використання ілюстрацій, діаграм та відеоматеріалів для кращого розуміння теми. Мультимедійні дошки допомагають створити інтерактивне середовище, де студенти можуть активно взаємодіяти з матеріалом та долучатися до обговорення.

Крім того, наші аудиторії оснащені зручними меблями та додатковим обладнанням, що забезпечує комфортне навчання та сприяє концентрації уваги студентів на матеріалі. Ми регулярно оновлюємо технічне обладнання та забезпечуємо його належним функціонуванням, щоб забезпечити найкращі умови для навчання.

Загальна наявність сучасних комп'ютерів, інтерактивних дошок та проекторів у наших аудиторіях створює ідеальні умови для ефективного навчання та розвитку студентів. Ми прагнемо забезпечити нашим студентам доступ до найкращих засобів навчання, які допоможуть їм успішно реалізувати свій потенціал у сфері інформаційних технологій.


7. Удосконалення розподілу навчальних годин, вивчення дисциплін загальної підготовки протягом всіх семестрів

"Розробка уніфікованого переліку вимог до інженерів junior-рівня — перший крок з боку бізнесу для формування спільного з вищими навчальними закладами та самими студентами бачення, якими ж знаннями на виході зі студентської лави має володіти молодий IT-спеціаліст. Тож університети можуть використовувати ці рекомендації для модернізації навчальних програм, а студенти самостійно опановувати необхідні навички”, — зауважує Максим Почебут, Віце-президент Асоціації “IT України” з освітніх питань.

На кафедрах, які проводять підготовку за спеціальністю, тільки 25% часу припадає на дисципліни загальної підготовки. Дисципліни професійної підготовки розподіляються 75% за спеціальністю. Всі дисципліни спеціальності погоджені та рекомендовані фірмами-партнерами кафедри, враховують рекомендації ІТ-асоціації.


Найбільша в Україні подія з ІТ-освіти – Synergy. IT Business & IT Education: 10th anniversary edition, де викладачі кафедри набиралися досвіду і обмінювалися думками з представниками ІТ-індустрії.

8. Унікальна система підготовки з виданням сертифікатів

Щоб пробитися на перспективну посаду в будь-якій організації, необхідно мати гарну освіту. Сьогодні вища освіта вже не може стати стовідсотковою гарантією успішного працевлаштування, особливо це стосується IT-фахівців. Додаткові сертифікати, що підтверджують кваліфікацію в тій чи іншій предметній області, підвищують шанси на популярність серед роботодавців.

Під сертифікацією програмістів розуміється підтвердження відповідності їхньої кваліфікації тим вимогам, які пов'язані з виконанням певних завдань у галузі комп'ютерних та мережевих технологій. Сертифікат з підтвердженням кваліфікації ІТ-фахівця видається органом або організацією, які проводили сертифікацію. Програмісти повинні зараз володіти досить великим обсягом знань, щоб бути якомога більш універсальними і вміти вирішити будь-які поставлені завдання. Сертифікація програмістів представляє собою стандарти, що застосовуються для оцінки професійного рівня і якості знань ІТ-фахівця.

Сертифікація:

 • доводить, що знання фахівця відповідають сучасному рівню розвитку інформаційних технологій;
 • дозволяє перевірити власні сили, виявити напрямки для подальшого самовдосконалення;
 • дає  переваги при працевлаштуванні;
 • сприяє підвищенню заробітної плати;
 • свідчить про цілеспрямованість фахівця.

Назва

Дисципліна

Сертифікат

В рамках навчального процесу

С#, TFS, WF, ADO.NET

Об’єктно-орієнтоване програмування

Сертифікат CiberBionic systematics

HTML CSS, JS

Web-технології та Web-дизайн, Web-програмування

Сертифікат CiberBionic systematics

QA Specialist

Якість програмного забезпечення та тестування

Сертифікат кафедри за програмою EPAM

C++

Програмування

Cisco

Python

Спеціальні мови програмування

Cisco

Поза навчальною програмою

DevOps

DevOps

Сертифікат кафедри

C++

Програмування

Сертифікат кафедри


10. Відповідність навчальної програми компетенціям роботодавців

У 2023 році українська IT-індустрія продовжує демонструвати вражаючий ріст. Зауважимо, що у 2023 році вона збільшилася на 17% і налічувала близько 300 тисяч спеціалістів. Однак, для збереження такого темпу зростання, індустрії потрібно додати ще близько 35-40 тисяч фахівців. Навіть у той час, коли українські університети продовжують випускати лише 15-18 тисяч студентів IT-спеціальностей щорічно.

Нестача ІТ-фахівців ще раз підтверджує, що наш випускник буде затребуваний на ринку праці, а завдяки отриманим знанням та міжнародній сертифікації зможе отримувати гідну заробітну плату.

11. Стажування, практики, працевлаштування

Проведення практик студентів організовано та проводиться в компаніях-партнерах кафедри.

Кафедра постійно шукає нові напрямки для стажування та подальшого працевлаштування наших студентів.







12. Розвиток Soft Skill та роботи в команді

Розвиток Soft Skills та робота в команді є надзвичайно важливими аспектами для успішної кар'єри спеціаліста з інженерії програмного забезпечення. У сучасному світі, де технології швидко розвиваються, а конкуренція на ринку праці постійно зростає, вміння спілкуватися, працювати в команді і вирішувати конфлікти мають вирішальне значення для досягнення успіху.

Soft Skills, або м'які навички, включають в себе такі якості, як емоційний інтелект, комунікаційні навички, лідерство, уміння приймати рішення, толерантність до стресу та інші. Ці навички допомагають спеціалістам ефективно спілкуватися з колегами, клієнтами та іншими зацікавленими сторонами, вирішувати конфлікти та працювати в команді для досягнення спільних цілей.

Робота в команді є необхідною для успішного впровадження проектів у сфері ІТ. Командна робота дозволяє поєднати різні експертні знання та навички для досягнення кращих результатів. Кожен член команди має свою роль і відповідальність, і лише спільна робота дозволяє досягти успіху. Комунікація, сприяння спроможностям інших членів команди, розв'язання конфліктів та побудова довіри є ключовими аспектами ефективної командної роботи, оскільки часто ІТ проекти вимагають співпраці з різними фаховими групами, такими як програмісти, дизайнери, тестувальники та менеджери проекту.

Soft Skills також допомагають іТ спеціалістам розвивати свою кар'єру. Здатність ефективно комунікувати з колегами та клієнтами, керувати проектами та бути лідером у своїй галузі може допомогти іТ спеціалістам отримати просування по службі та отримувати більше можливостей для кар'єрного зростання.


Реалізація цієї концептуально нової освітньої моделі забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці. В результаті здійснення інноваційного змісту навчання наш випускник повинен володіти теоретичними знаннями виконання вимог компетенцій роботодавців і практичними уміннями і навиками їх здійснення.

https://dut.edu.ua/uploads/p_1740_89132019.jpg


Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись




Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м.Київ,
вул. Соломянська 7,
ауд.315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 7 330