На сьогоднішній день у математиці та її застосуваннях використовується багато різних систем зображення чисел. Кожна система зображення чисел породжує свою геометрію, яка є простою, однорідною, самоподібною або ж принципово не самоподібною, не однорідною, і часто, досить непростою.
Найпростішою в геометричному відношенні є s-кова система зображення чисел, узагальненням є -зображення, цифри якого перестають виконувати функцiю чисел, а виступають лише у ролi iндексiв. Саме це зображення сьогодні найчастіше починають використовувати для дослiдження функцiй з нетривiальною локальною будовою, які все частiше з’являються у рiзноманiтних математичних моделях (цифрова обробка сигналiв, конструювання фрактальних антен), у сумiжних з фрактальним аналiзом роздiлах математики (у теорiї ймовiрностей при вивченнi розподiлiв випадкових величин, теорiї динамiчних систем). Тому зручнiсть аналiтичного задання таких функцiй та їх дослiдження є актуальною проблемою сьогодення.
Використання фрактальної геометрії при проектуванні антенних пристроїв було вперше застосовано американським інженером Натаном Коеном. Перевагою таких антен є багатодіапазонність і порівняльна широкополосність.
Роль фракталів у комп'ютерній графіці сьогодні дуже велика. З їх допомогою можна намалювати лінії й фігури дуже складної форми. Фрактальна геометрія, з точки зору комп'ютерної графіки, незамінна, коли потрібно створити гори, штучні хмари, поверхню моря тощо.
Оскільки наука не стоїть на місці, наші викладачі завжди мають бути у курсі останніх новин зі світу науку і техніки та вчасно розказувати про це студентам.
31 жовтня 2019 року викладачі кафедри вищої математики Замрій Ірина Вікторівна та Свинчук Ольга Василівна з цікавістю відвідали семінар з фрактального аналізу в Національному педагогічному університеті на тему «Група неперервних перетворень відрізка , що зберігають хвости G2 -зображення чисел, і її підгрупи». Доповідь була присвячена новому G2-зображенню дійсних чисел та його застосуванню в математиці та інших науках.