Наукова діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва Державного університету телекомунікацій планується, організовується та здійснюється відповідно до вимог законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Державної національної програми «Освіта. Україна ХХІ століття» і Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті та є невід’ємною складовою навчального процесу, її науковим підґрунтям. Планування та організація наукової роботи здійснюється з урахуванням персональних наукових інтересів викладачів кафедри, потреб університету та вимог бізнесу.
Наукова робота кафедри пов’язана з прикладними дослідженнями в галузі телекомунікацій та інших сфер економіки України.
МАТЕРІАЛИ ІV МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 17 ЛЮТОГО 2023 РОКУ
МАТЕРІАЛИ V МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 10 СІЧНЯ 2024 РОКУ
Сучасними перспективними напрямами наукових досліджень студентів та викладачів кафедри визначено:
Робота кафедри ґрунтується на принципах науковості, саморозвитку, гуманізму, демократизму, наступності, персональної і колективної відповідальності, колегіальності та гласності обговорення питань, що віднесені до її компетенції і спрямована на:
Завдання кафедри виконуються шляхом інтеграції навчання і практики, повного та ефективного застосування всіх елементів навчально-виховного процесу із врахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій.
Науково-дослідна робота кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності спрямована на реалізацію таких основних завдань:
Науково-дослідні результати знаходять висвітлення в монографіях, публікаціях у фахових національних і міжнародних виданнях, доповідаються на міжнародних та всеукраїнських конференціях, круглих столах, семінарах, а головне – використовуються для розвитку і посилення конкурентних переваг підприємствами та організаціями з якими співпрацює випускова кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.
Співробітники кафедри беруть участь у виконанні держбюджетних та госпрозрахункових тем, працюють над написанням кандидатських і докторських дисертацій, займаються видавничою діяльністю.
Кафедра Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності здійснює роботу над науково-дослідними тематиками: «Механізм підтримки підприємництва в інформаційно-
Викладачі кафедри активно приймають участь у міжнародній науково-практичній діяльності. Так:
- 29 липня 2018 р. доцент кафедри Згурська О.М. приймала участь у Міжнародній конференції «The modern trends in the development of business social responsibility», м. Лісабон (Португалія); 23-27 липня 2018 р. – у Міжнародній конференції «Innovative Educational Technologies: European Experience and its Application in Training in Economics and Management», м. Рига (Латвія); 12-14 липня 2019 р. – у Міжнародній конференції «RENEWABLE ENERGY SOURCES: engineering, technologie, innovation», м. Криниця-Здруй (Польща).
- 27 червня – 2 липня 2019 року завідувач кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Гавриш О.М. приймала участь у Міжнародній конференції (Україна – Болгарія) «Ukraine, Bulgaria, EU: economic, technical and social development trends», м. Бургас (Болгарія).
- 30 листопада 2019 р. доцент кафедри Капелюшна Т.В. приймала участь у Міжнародній конференції Scientific and Professional Conference «Problems of Humanities and Social Sciences - 2019», м. Будапешт. 12.08.19-24.08.19 – практичне стажування звідувача кафедри Гавриш О.М. на посаді торгового брокерау Brightstyle import LP, Шотландія.
- 14.12.2020 - 24.12.2020 року - завідувач кафедри Гавриш О.М., доцент Капелюшна Т.В., доцент Пильнова В.П. та старший викладач Мартиненко М.О. пройшли онлайн стажування у компанії Brightstyle import L.P. на тему: «Commodity exchanges in international trade».
Також 5 викладачів кафедри мають публікації наукових статей у міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Science. Результати участі у міжнародних наукових заходах, стажуваннях, результатів досліджень впроваджуються в процес навчання, шляхом внесення змін до робочих навчальних програм дисциплін.
Крім того у 2018 році на базі кафедри було проведено проведено І Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференція молодих вчених та студентів «Економіко-правова платформа інноваційного підприємства» та 11 лютого 2019 року було проведено І Міжнародну науково-практичну конференцію «Підприємницька, торговельна, біржова діяльність: тенденції, проблеми та перспективи розвитку», щодо інноваційних підходів до організації підприємницької, торговельної та біржової діяльності, маркетингової політики у підприємстві, управління суб’єктами господарювання в ринкових умовах, актуальних питань розвитку підприємництва та його роль у забезпеченні економічної стабільності держави, у якій, окрім науковців, взяли участь представники Національної служби посередництва та примирення, дорадчого органу при Президентові України та фахівці Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України.
Науково-педагогічний склад кафедри у 2019 році був істотно оновлений молодими високоосвіченими фахівцями, які мають наукові ступені кандидата і доктора наук, значний практичний та науковий досвід роботи, що дає їм змогу ефективно керувати науковою роботою студентів, виконувати значний обсяг навчально-методичної роботи тощо. Наразі науковий потенціал кафедри складають 2 доктори економічних наук, 4 кандидатів економічних наук та 2 старших викладачі. Викладачі кафедри щорічно підвищують свій рівень кваліфікації, приймаючи активну участь у тренінгах, сертифікованих курсах та конференціях. 5 викладачів кафедри мають сертифікат В2, що дає їм можливість викладати студентам дисципліни іноземною мовою.
У 2019 році викладачі кафедри проводять два дисертаційні дослідження щодо управління корпоративними правами та технологій блокчейн (цифрові фінанси).
Особливе місце серед науково-методичної роботи кафедри посідають наукові семінари, круглі столи, ділові ігри за участю студентів. Щомісячно викладачами кафедри проводяться засідання наукових гуртків із залученням студентської молоді за тематикою, передбаченою планами навчальних гуртків.