Захист кваліфікаційної магістерської роботи відбувається на відкритому засіданні ЕК, графік роботи якої затверджує ректор університету.
Під час підготовки до захисту здобувач має погодити зі своїм керівником доповідь по магістерській роботі, а також презентацію та підготовлені наочні матеріали.
Впродовж 7-10 хвилин здобувач у своїй доповіді повинен обґрунтувати доцільність кваліфікаційної роботи, доповісти про її об’єкт і предмет, мету та завдання дослідження, основні його результати, викласти висновки і пропозиції. Доповідь рекомендується супроводжувати коментарем ілюстративних матеріалів або слайдів презентації (12 - 15 слайдів).
Після доповіді здобувача голова ЕК зачитує зовнішню рецензію на випускну магістерську роботу. За наявності зауважень рецензента здобувач має відповісти на них.
Під час захисту випускної магістерської роботи члени ЕК, присутні на захисті науково-педагогічні працівники, фахівці можуть ставити здобувачеві запитання щодо змісту роботи. Відповіді здобувача вищої освіти мають бути конкретними, аргументованими і короткими.
Здобувач вищої освіти, який захистив випускну магістерську роботу, склав державні екзамени відповідно до вимог освітньо-професійної програми підготовки, рішенням державної комісії присвоюється освітній рівень «Магістр», видається державний документ про кваліфікацію «Магістр з інформаційної, бібліотечної та архівної справи»
Рішення ЕК про оцінку кваліфікаційної роботи приймається на закритому засіданні комісії відкритим голосуванням більшістю голосів членів комісії, які брали участь у її засіданні. За однакової кількості голосів голос Голови ЕК є вирішальним.
При цьому враховують якість виступу здобувача, значимість виконаної роботи та ступінь її впровадження в практику, повноту відповіді на поставлені запитання, рівень теоретичної і практичної підготовки здобувача, якість оформлення кваліфікаційної роботи, відгук наукового керівника і зміст рецензії. Повторний захист кваліфікаційної роботи з метою підвищення оцінки не дозволяється. У випадках, коли захист кваліфікаційної роботи не відповідає вимогам рівня державної атестації, ЕК ухвалює рішення про те, що здобувач є неатестованим, про що здійснюється відповідний запис у протоколі засідання комісії.
Повторний захист кваліфікаційної роботи дозволяється протягом трьох років після закінчення Університету, але не раніше, ніж під час наступної державної атестації. Здобувач, який отримав незадовільну оцінку за захист кваліфікаційної роботи, відраховується з Університету. Йому видається академічна довідка встановленого зразка.
На засіданні ЕК складається протокол, який підписує голова і члени ЕК, що брали участь у засіданні.
Захищені кваліфікаційні роботи кафедра документознавства та інформаційної діяльності передає до архіву та підлягають оприлюдненню шляхом розміщення в електронному репозитарії кваліфікаційних робіт Університету.