Код нації: в ДУІКТ відсвяткували День вишиванки

16:50, 16-05-2024

Щороку в третій четвер травня в усьому світі відзначається одне з найгарніших міжнародних свят - День вишиванки. З 2006 року цей день був покликаний зберегти українські традиції створення і носіння вишиваного одягу.

Втім, в останні два роки свято набуло ще більш глибокого і важливого значення. Для мільйонів українців, що вимушено покинули Батьківщину, вишиванка є символом належності до незламної нації, яка одного дня обов’язково знову об’єднається на своїй землі. Для тих, хто боронить нашу державу від ворога, вишиванка служить оберегом і повертає думками до батьківської хати, нагадуючи про материнську любов і турботу.

Орнамент на вишиванках нерідко називають генетичним кодом нації. Коли мільйони громадян - від малюків до пенсіонерів - з гордістю одягають вишивані сорочки, стає зрозуміло: вишиванка – не просто одяг, це дійсно закодований на полотні зв’язок між багатьма поколіннями українців.

ДУІКТ вітає всіх з Днем вишиванки і бажає єдності, наснаги і жаданої Перемоги!