Бакалаврська робота є своєрідною кваліфікаційною межею переходу студентів-соціологів в доросле життя. Більшість з випускників бакалаврів під керівництвом викладачів кафедри Соціології змогли провести авторські дослідження та гідно продемонструвати отриманні під час навчання професійні компетентності.
Проведене студенткою 4 курсу освітнього рівня «бакалавр» спеціальності «Соціологія» Чернявською Інною авторське соціологічне дослідження щодо соціальної проблеми пов’язаної з відмовою молодих людей від народження дітей та поширення такого явища, як «чайлдфрі» серед молоді міста Києва, дало можливість виявити соціальну групу так званого «ризику», яка найбільш схильна до відмови від народження дітей. Так було з’ясовано, що в основному, це жінки у віці від 26 до 35 років, які на момент опитування не перебували у шлюбі, мають вищу освіту, живуть самотньо та самостійно себе забезпечують.
Окрім того, було виявлено, що 67,3 % респондентів, які вже мають одну дитину, через скрутне матеріальне положення та фінансові негаразди в подальшому відмовляються від збільшення родини. Тобто в основі зменшення кількості дітей у подружніх пар лежить виключно економічний фактор.
Тенденція до активного спаду дітонародження останнім часом для України стала системною, з кожним роком кількість народжених дітей зменшується та вже не перекриває показники смертності в нашій державі. Свідома відмова жінок від продовження роду є серйозною загрозою для відтворення наступних поколінь. На жаль, для Європи старіння нації є стандартним явищем, яке в ХХІ столітті прийшло й в Україну. Цій актуальній проблемі й присвячено кваліфікаційну бакалаврську роботу випускниці 2021 р. Чернявської Інни.