Ми продовжуємо започаткований в минулому році цикл публікацій «ІТ-професії», якими Ви можете оволодіти після закінчення навчання за нашою освітньою програмою. І сьогодні ми зупинемося на професії java developer.
Java developer - це професійний розробник програмного забезпечення, який спеціалізується на мові програмування Java. Він розробляє програми, веб-сайти, мобільні додатки та інші програмні продукти на основі технології Java. Java є одним із найбільш популярних мов програмування у світі, використовується в різних галузях, від корпоративних програм до веб-додатків та ігор. Розробники Java мають досвід роботи зі стандартними бібліотеками та фреймворками, такими як Spring, Hibernate, Struts та інші.
Основні обов'язки Java developer включають:
Для того, щоб стати Java developer, необхідно мати глибокі знання Java та досвід розробки програмного забезпечення. Бажано мати досвід роботи з базами даних, знання HTML, CSS та JavaScript. Навички комунікації, роботи в команді та англійська мова - також важливі.
Навички Java developer також включають:
Java-розробник може працювати в різних галузях, від IT-компаній до банківської та медичної сфери. Вони можуть мати посади від стажера до технічного лідера чи архітектора.
Однією з переваг роботи Java developer є широкі можливості для кар'єрного росту та висока заробітна плата. Java є популярною мовою програмування, тому попит на Java розробників завжди високий.
Загалом, Java developer - це приваблива професія для тих, хто цікавиться програмуванням та хоче розвиватися в цій галузі.
Для більш детального знайомства ми можемо розглянути результати дослідження вакансій на DOU.
Всі вимоги
Академічна база та гуманітарні навички
Основи Java-розробки
Advanced
Інші технології
Ще 189 технологій не потрапили на віджет, оскільки вони не трапились ані в Україні, ані в Каліфорнії більше двох разів. Так буває (і часто), що на проекті використовують або вірять у перспективність якоїсь технології, яка не є загальноприйнятою на ринку праці. Наприклад, Dropwizard.
Вакансій на сайті DOU дуже багато для Java developer, ознайомимось з кількістю вакансій для розробників зі стажем до одного року на зображені нижче.
Комунікативні навички згадано сукупно в 52% вакансій Каліфорнії, тоді як в Україні 30%. Цю категорію можна було б назвати також soft skills, тому що, як правило, очікується дещо більше за вміння комунікувати. Але складно чітко зрозуміти, що таке soft skills. Кожен має своє уявлення. Для Ciklum важливо, щоб працівник був «Social» та «Strong team player». Компанія VizExplorer в Каліфорнії так описує свої вимоги: «Good interpersonal skills including the ability to communicate and present ideas and concepts». А компанія GetSocial шукає в Україні працівника, який буде «Responsible and brave».
Що стосується hard skills, ви можете зробити всі висновки самостійно
В якості додаткових побажань роботодавці найчастіше вказували AWS та Docker. Трохи рідше — Apache Kafka, microservices, NoSQL, Python та AngularJS. Можна назвати їх найбільш перспективними для опанування, оскільки, щоб потрапити в додаткові побажання, технологія має бути затребувана на проекті, тоді як знайти спеціаліста з таким досвідом непросто.
Цікавинки, знайдені у вакансіях. 7k, MS Word, Ability to sing Karaoke!
Україна
Ciklum шукає Java Team Lead для платіжної системи Mercedes Pay від Daimler.
Для працевлаштування в Intellias на навігаційний проект HERE знадобляться знання математики, включаючи теорію ймовірностей, статистику та геометрію. Це може бути цікавим для тих, хто вважає свою поточну роботу недостатньо інтелектомісткою.
GlobalLogic пропонує відрядження до Австралії.
Дві компанії шукають розробника з почуттям гумору: Skelia та PDFFiller. Можливо, це ви?
Вакансії, що втратили актуальність за час підготовки матеріалу, все ще дають змогу скласти уявлення про те, які проекти є в країні.
Компанія GetBetter пропонувала на ремоуті компенсацію до 4800. Буде плюсом знання екстремального програмування. Вищі зарплати (до 7000) вказали лише стафінгові агенції. Останні хочуть наповнити довірливими девелоперами свої бази даних, тому їхні «вакансії» були проігноровані в дослідженні.
Львівська компанія BotsCrew пропонувала в зимовий період працювати з Таїланду.
Для компанії Solve.Care, яка працює в індустрії охорони здоров’я, був плюсом досвід з AI, ML, NLP, Blockchain.
Одеська компанія Productive Edge вказувала у вимогах «Применение постоянного рефакторинга, вместо создания архитектуры на все случаи жизни». Саме таку концепцію просував легендарний Мартін Фаулер.
Каліфорнія
Disney вказує у вимогах серед іншого знання Microsoft Word та Google.Docs.
Для компанії TrustArc буде плюсом «Ability to sing Karaoke!».
Для роботи по спеціальності “ Java developer ” в Державному університеті телекомунікацій вивчають наступні предмети
Шановні вступники!
Якщо Ви хочете оволодіти цією або іншими ІТ-професіями, чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.
Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologies_of