Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Цикл публікацій «IT-професії». Data Scientist

14:51, 19-07-2022

В наступній статі з циклу «ІТ-професії», ми розглянемо професію що в першу чергу потребує гарного знання і розуміння математики, а вже потім - програмування. Одна з таких професій – Data Scientist.

Професія набула популярності після 2010-го року, після створення парадигми «Великі дані» (BigData), і є однією з найбільш перспективних.

Під час вивчення освітньої програми «Технології цифрового розвитку», спеціальність 121-Інженерія програмного забезпечення, можна отримати необхідні знання для опанування цієї професії.

Data Scientist (спеціаліст з аналізу великих даних)

Опис професії

Data Scientist – це спеціаліст, що аналізує та вилучає потрібну інформацію з великої купи інформації що існує у світі. Data Scientist розуміє у якому виді комп’ютер сприймає інформацію, і може надати йому усе необхідне. На основі праці Data Scientist-ів створено системи автомобільного «автопілоту» (Tesla Autopilot), різні медичні системи (IBM Watsons), а також видаються рекомендації користувачам на різних сайтах з продажу товарів (Rozetka, Aliexpress) та показу контенту (Youtube, Facebook, Netflix). На основі отриманої інформації, спеціаліст може робити певні прогнози, наприклад, якщо розглядати системи продажу товарів, на основі перегляду сайту певним користувачем можна визначити вірогідність, з якою користувач придбає той чи інший товар.

Data Scientist працює з даними з різних джерел: збирає їх, структурує, виділяє та синтезує. Для нього важливо забезпечувати висновки та дії, що базуються на зібраних даних. У своїй роботі фахівець використовує аналітичні методи, а також різні мови програмування – SAS, R та Python. Працюючи з великими даними, не можна уникнути статистики, тому Data Scientist займається ще й статистичними тестами і розподілами, візуалізацією отриманих даних.

Такий спеціаліст має бути готовим до наполегливої ​​роботи, адже йому постійно належить шукати ідеальну формулу для навчання штучного інтелекту. До того ж, часто немає очевидного розв'язання проблеми, тому серед усіх алгоритмів фахівцям доводиться підшукувати потрібне під конкретне завдання.

Для того щоб стати Data Scientist-ом потрібно мати аналітичний склад розуму, чудові знання математики, бути наполегливим і працьовитим. Потрібно бути здатним доводити справу до кінця, не дивлячись на проміжні невдачі, а також вміти розмовляти з людьми та пояснювати їм складні речі простими словами. Основні навички це математичний аналіз та статистика, знання теорії ймовірності, навички програмування та англійська мова.


Рівень заробітної плати

Як і у всіх айтішних спеціальностей, рівень зарплати залежить від знань та досвіду. Наразі, можна виділити наступні заробітні плати залежно від досвіду:


Junior Data Scientist

Middle Data Scientist

Senior Data Scientist

Team Lead Data Scientist

Досвід

До року

1-3 роки

Від 4-х років

Від 6-ти років

Медіанна заробітна плата

$1050

$2600

$5200

$5850

 


Джерело – сайт Dou.ua

Предмети для вивчення

Для роботи по спеціальності “Data Scientist” в Державному університеті телекомунікацій вивчають наступні предмети

Цикл зальної підготовки

  • Ділові комунікації
  • Іноземна мова
  • Вища математика
  • Комп'ютерні дискретні структури
  • Групова динаміка і комунікації
  • Основи баз даних
  • Психолінгвістика 

Цикл професійної підготовки

  • Алгоритми і структури даних
  • Спеціальні мови програмування Python
  • Основи інженерії програмного забезпечення
  • Емпіричні методи програмної інженерії
  • Основи хмарних технологій
  • Штучний інтелект
  • Безпека програм та даних
  • Моделювання та проектування ПЗ
  • Організація баз даних та знань
  • Аналіз вимог до програмного забезпечення
  • Об'єктно-орієнтоване програмування C#

Дисципліни вільного вибору

  • Комп'ютерна графіка та обробка зображень
  • Інженерна графіка


Шановні вступники!

Чекаємо Вас на спеціальність 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Технології цифрового розвитку» Державного університету телекомунікацій.

Щоб дізнаватися детальну інформацію з приводу вступу на спеціальність приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу: https://t.me/technologycr

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності 121 – Інженерія програмного забезпечення, освітня програма «Технології цифрового розвитку» та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Технологій цифрового розвитку

Абітурієнту

Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Спеціалізація: Технології цифрового розвитку
Переглядів: 2 876