Згідно з останнім дослідженням МОП, глибокі зміни в роботі підприємств по всьому світу вимагають новаторства і гнучкості.
Головною проблемою залишається брак кваліфікованих кадрів: на думку 78% керівників компаній, підготовка, яку дають навчальні заклади, не відповідає потребам майбутніх роботодавців. Ці дані наведені в дослідженні, підготовленому Бюро по діяльності в інтересах роботодавців (ACT / EMP) Міжнародної організації праці (МОП) та Міжнародною організацією роботодавців (МОР).
В цілому автори доповіді виділяють п'ять факторів, що сприяють радикальній перебудові глобальних бізнес-моделей незалежно від розмірів, галузевої приналежності або місцезнаходження підприємств:
- впровадження нових технологій,
- міжнародна економічна інтеграція,
- зміна кліматичних і екологічних умов,
- демографічні зрушення і зміна поколінь,
- загальносвітовий дефіцит кваліфікованих кадрів.
Безсумнівно, впровадження нових технологій дозволяє компаніям абсолютно по-новому забезпечувати додану вартість їх продуктів і послуг, в той же час з'ясовується, що чим ширше розповсюджуються нові технології, тим вище попит на такі чисто людські навички, як креативність, вміння вирішувати проблеми, здатність до комунікації і взаємодії.
Результати дослідження:
- 56% опитаних назвали впровадження нових технологій глобальним фактором, що найбільшою мірою впливає на бізнес в цілому.
- 76% підприємств, де проводилося дослідження, підтвердили, що впровадження нових технологій відкриває їм доступ на нові ринки.
- Міжнародна економічна інтеграція сприяє уніфікації глобального корпоративного управління, податкового та нормативно-правового середовища, умов для підприємницької діяльності в цілому, що істотно позначається на діяльності компаній. Це підтвердили 40 % підприємств, де проводилося дослідження.
- Близько 37% керівників компаній назвали глобальну політичну і економічну невизначеність важливим фактором, що впливає на їх діяльність.
- 62% європейських і 58% азіатських компаній очікують, що скорочення працездатного населення помітно вплине на їх бізнес.
- За свідченням 51% компаній, директивні органи пред'являють їм все більш суворі вимоги щодо частини дотримання екологічних норм.
- 40% компаній з країн з високим рівнем доходів і 45% з країн з рівнем доходів вище середнього відзначають, що персонал і споживачі вимагають від них забезпечення більш стійких умов праці та дотримання корпоративних цінностей.
- Найактивніше за зміни в галузі підготовки кадрів виступають малі та середні підприємства: 84% малих підприємств висловилися за актуалізацію систем освіти в інтересах задоволення кадрових потреб.