Рівень виробничого травматизму в Україні за 9 місяців 2018 року

15:37, 11-01-2019

Фонд соціального страхування України проводить постійний моніторинг рівня виробничого травматизму та професійних захворювань. Так нещодавно були наведені дані дослідження цих показників у 2018 році.

За 9 місяців 2018 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 3 549 (з них 260 - смертельно) потерпілих від нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1. У тому числі складено 3 041 (в т.ч. смертельно – 158) актів за формою Н-1 на випадки, що сталися і розслідування яких закінчилось у звітному періоді, та 508 (в т.ч. смертельно – 102) актів на випадки, що сталися у минулих роках, а акти на них складені у звітному періоді.

За 9 місяців 2018 року у порівнянні з 9 місяцями 2017 року кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 2,3 % (з 3 631 до 3 549), кількість смертельно травмованих осіб збільшилась на 6,1 % (з 245 до 260).

Найбільша кількість страхових нещасних випадків зареєстрована у: Дніпропетровській області (14,3 %), Донецькій області (12,5 %) та м. Києві (9,0 %). Кількість травмованих осіб у цих областях складає 35,8 % від загальної кількості травмованих по Україні.

На підприємствах України травмовано 72,8 % (2 584) чоловіків та 27,2 % (965) жінок від загальної кількості травмованих по Україні.

Отримали травми на виробництві у стані алкогольного сп’яніння 97 осіб (2,7 % від загальної кількості травмованих по Україні), що на 29 осіб більше у порівнянні з 9 місяцями 2017 року. При цьому 37 осіб отримали травми із смертельним наслідком.

Найбільше за 9 місяців 2018 року травмувалися робітники таких професій: водій автотранспортних засобів (147), гірник очисного забою (99), прохідник (76).

Найвищий рівень виробничого травматизму спостерігався серед працівників віком від 50 до 59 років (946 осіб, що складає 26,7 % від загальної кількості травмованих по Україні за 9 місяців 2018 року).

Серед причин нещасних випадків переважають організаційні – 66,7 % (2 368) нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 21,1 % (749) нещасних випадків, а через технічні причини – 12,2 % (432) нещасні випадки.

Найпоширенішими організаційними причинами стали:

• невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 34,7 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (1 233 травмовані особи);
  • невиконання посадових обов’язків – 8,5 % (302 травмовані особи);
  • порушення правил безпеки руху (польотів) – 8,3 % (294 травмовані особи).

Найпоширенішими психофізіологічними причинами стали:

• особиста необережність потерпілого – 12,6 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (446 травмованих осіб);
  • травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб – 4,9 % (174 травмовані особи).

Найпоширенішими технічними причинами стали:

• незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будинків, споруд, інженерних комунікацій, території – 4,0 % від загальної кількості травмованих осіб по Україні (143 травмовані особи);
  • незадовільний технічний стан засобів виробництва – 1,9 % (67 травмованих осіб).

До основних подій, які призвели до нещасних випадків, відносяться:

• падіння потерпілого під час пересування – 22,6 % (801 травмована особа від загальної кількості травмованих по Україні);
  • дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів, – 12,0 % (425 осіб);
  • дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 10,1 % (360 осіб).