Реабілітація постраждалих в результаті виробничих травм ‑ це дії постфактум, тобто не самий раціональний шлях у зниженні рівня виробничого травматизму, але це один з найдієвіших механізмів при проведенні заходів по відновленню здоров’я травмованого працівника та найшвидшого його повернення до можливості виконання своїх посадових обов’язків.
Дані Фонду соціального страхування України (далі ‑ Фонд) свідчать про 100% фінансування ним відновлювального лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за підсумками 2018 року для понад 33 тис. застрахованих осіб. Це на 24% більше, ніж у 2017 році. Забезпечення безоплатною реабілітацією гарантується Фондом для всіх працевлаштованих за наявності медичної потреби.
Начальник управління медичних та соціальних послуг Олена Пухка роз’яснює зміни, які відбулись у цій галузі у 2018 році, а саме: застрахованим особам надано можливість самостійно обирати санаторно-курортний заклад для проходження відновного лікування, путівки було замінено на тристоронні договори, а право направляти пацієнтів для проходження реабілітації отримали всі заклади охорони здоров’я України, що мають стаціонар. Також програму реабілітації було розширено оцінкою ефективності лікування, яка надається за клініко-лабораторними, функціональними і гемодинамічними показниками. Також тепер передбачено фіксацію клініко-функціонального стану і загального результату відновного лікування, що сприятиме підвищенню його ефективності.