Оновлення даних в ТЦК та СП: як отримати довідку від університету для військкомату

18:18, 12-06-2024

У зв’язку з останніми змінами в мобілізаційному законодавстві, усі військовозобов’язані громадяни України повинні оновити свої дані в Державному реєстрі. Студентам для цього потрібна довідка від вишу, що підтверджує статус здобувача освіти.

Який саме документ слід запитати у закладі – читайте далі.

Які військово-облікові документи бувають і що вони означають

Відповідно до п. 8 абзаців 3, 4, 5 ст. першої Закону України Про військовий обов'язок і військову службу, щодо військового обов’язку громадяни України поділяються на такі категорії:

• призовники - особи, які взяті на військовий облік;

• військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

• військовозобов’язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Якщо у вас є посвідчення про приписку до призовної дільниці (воно ж приписне свідоцтво), ви призовник і будете ним до досягнення 25 років (за відсутності проходження військової служби, навчання на військовій кафедрі, отримання військового квитка).

Якщо у вас є військовий квиток (або посвідчення офіцеру запасу, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного), ви військовозобов'язаний.

Якщо вам виповнилось 25 років, ви повинні прийти до ТЦК та СП і замінити своє "приписне" на військовий квиток. Тобто, ви підлягаєте зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов'язаних.

Не зробивши цього, ви не виконаєте вимоги постановки на облік в залежності від підстав для обліку.

Якщо ви закінчили військову кафедру, а у вас на руках досі приписне, ваші документи недійсні. Вам потрібно звернутися в ТЦК та СП за місцем обліку та обміняти приписне на посвідчення офіцеру запасу.

Які бувають довідки для ТЦК та СП

• Додаток 9 (виключно для військовозобов'язаних).
  • "Довідка про те, що я студент". Її видає деканат і вона не має юридичної сили для ТЦК та СП.

Додаток 9 можна отримати скориставшись інструкцією нижче:

1. Звернутись в каб. 307 для отримання «Заявки на довідки Додаток 9 до постанови 560 п. 62.
  2. Заповнити заяву.
  3. Подати заповнену заяву до своєї Навчальної частини. Навчальна частина готує довідку та по готовності за вашим підписом віддає вам.
  4. З готовою довідкою та необхідними документами прийти в ТЦК та СП.