Всесвітній День боротьби зі СНІДом
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією ВІЛ/СНІД.
Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом — звернути увагу суспільства на цю проблему.
СНІД – (Синдро́м набу́того імунодефіци́ту) – сукупна назва уражень, що відбуваються на III-IV клінічних стадіях інфекції, яку спричинює вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Загальноприйнятою назвою хвороби на сьогодні є ВІЛ-інфекція. ВІЛ уражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.
СНІД передається статевим шляхом, а також через кров і материнське молоко. Він не передається повітряно-крапельним шляхом, через рукостискання, побутовим шляхом, при укусах кровосисних комах.
В рамках Європейського Тижня доступного Тестування в Києві проходять заходи, де всі охочі зможуть пройти анонімне й безкоштовне тестування на ВІЛ/СНІД швидкими тестами (результат через 10-15 хвилин), отримати консультації щодо профілактики, діагностики та лікування ВІЛ, отримати інформаційні матеріали і засоби особистого захисту.
ДЕ В КИЄВІ МОЖНА ПРОЙТИ ТЕСТ НА ВІЛ/СНІД
Графік роботи: 1 грудня 2016 року, з 15:00 до 20:00
Місце проведення: Контрактова площа
Організатори: Всеукраїнська благодійна організація «Конвіктус Україна» за фінансової підтримки Благодійного фонду «Фундація АНТИСНІД – Україна».
Графік роботи: Пн, Вт, Ср, Чт, Пт - з 09:00 до 19:30; Сб - з 11:00 до 19:00
Місце проведення: вул. Шулявська, 5, оф. 10
Організатори: Представництво Фонду АнтиСНІД-США в Україні – AIDS Healthcare Foundation (AHF)
Якщо раніше СНІД дорівнював смерті, то зараз це хронічне, поки що невиліковне, проте й не смертельне захворювання. Звісно, за умови правильного лікування та здорового способу життя. Якщо людина захворіла в двадцять років, то при правильному підході вона зможе прожити ще приблизно п’ятдесят років. Без АРТ– не більше п’яти.
Відповіді на поширені запитання: