"Калькулятор фейків": в Україні з'явився ресурс для перевірки контенту на дезінформацію

12:32, 13-06-2024

Боротьба з фейками важлива для збереження достовірної інформації та запобігання поширенню маніпуляцій. Фейки шкодять суспільству, порушують громадський порядок та несуть негативні наслідки для національної безпеки нашої держави. Під час військової агресії РФ особливо важливо вчасно виявляти та припиняти розповсюдження дезінформації.

Саме з цією метою для українців розроблено сайт, де можна перевірити новину на ознаку фейку. Сайт «Калькулятор фейків» дає можливість перевірки новини на правдивість. Спробувати сайт можна за посиланням - https://www.fakecheck.in.ua/.

Сайт доступний без реєстрації цілодобово і безкоштовно.

Калькулятор розбитий на п’ять блоків із запитаннями. Користувач сам аналізує новину для перевірки та відповідає на питання: чи була новина опублікована на офіційних сайтах державних органів або авторитетних ЗМІ? Чи є у ній некоректні епітети та які емоції вона викликає? Далі сайт дає оцінку.

На думку доцента кафедри Інтернет-технологій, кандидата фізико-математичних наук Сергія Компана, сайти, спрямовані на боротьбу з фейками, відіграють важливу роль в сучасному інформаційному просторі. Вони допомагають користувачам розрізняти правдиву інформацію від маніпуляцій та неправдивих повідомлень. Такі ресурси вчать людей критично мислити при отриманні інформації.