Найчастіше потрібно буде показати роботодавцю, що ви здатні перевести теорію в практику і знаєте, як застосувати свої вміння на реальному робочому місці.
Але як це зробити, якщо ви тільки починаєте кар'єру? Як продемонструвати досвід, якого у вас, власне кажучи, немає?
Практичний досвід можна отримати у різний спосіб, включаючи стажування на підприємствах та власні проекти.
З іншого боку, відсутність практичного досвіду можна компенсувати за допомогою сертифікації! Можна перетворити на практичні ноу-хау багато з того, що ви вже вмієте робити в умовах навчальної лабораторії, і подати їх як переваги при працевлаштуванні.
Просто придивіться, що ви зараз робите. І подумайте над тим, як представити потенційному роботодавцю переваги, які ви вже набули.
Зрозуміло, реальний практичний досвід дає знання. Щодня вирішуючи схожі завдання, ви засвоюєте знання через практику. Однак привабливість сертифікації в тому, що ви охоплюєте набагато ширше коло технологій. Робота на окремо взятій посаді не дасть такого кругозору. Наприклад, вивчаючи протоколи, ви дізнаєтеся про переваги EIGRP, що може бути корисним під час роботи в RIP-мережах. Іншими словами, ви бачите загальну картину і набуваєте широкого технологічного кругозору. При цьому ви вивчаєте те, що можна буде застосувати в різних ситуаціях.
Зрозуміло, справа не обмежується теорією. Перед тим, як отримати сертифікат, вам доведеться вирішити найрізноманітніші практичні завдання: від побудови топологій до аналізу протоколів. Ви набудете практичних та кар'єрних навичок, включаючи вміння вирішувати завдання, знаходити та усувати неполадки, будувати мережі, спілкуватися та взаємодіяти з колегами.
Виконуючи роботу у навчальній лабораторії, ви отримаєте досвід, який можна включити до резюме та згадати на співбесіді.
Під час підготовки до сертифікації CCNA ви отримаєте широке коло технічних навичок, включаючи роботу з OSPF, EIGRP, RIP та STP. Відповідно, у вас буде повне право додати в резюме розділ «Технічні навички» та перерахувати там все, що ви вивчили. Так, ви набули цих навичок не на реальному підприємстві, але це не має значення — ви їх набули.
Крім того, під час підготовки до сертифікації ви навчитеся й іншим речам.
Наприклад, у вас з першого разу не вдалося налаштувати протокол маршрутизації.
Як ви вирішували цю проблему?
Чи використовували ви якісь нові підходи?
Щоб впоратися із завданням, ви самостійно знайшли та усунули несправність?
Подібний досвід можна документувати та включати до вашого професійного профілю.
Ви коли-небудь працювали у команді чи навчальній групі?
Чого ви навчилися під час цієї роботи?
Як взаємодіяли з іншими студентами чи інструкторами?
Можливо, ви успішно уявили, пояснили оточуючим якусь концепцію?
Може, під час цієї роботи ви чимось чи кимось керували?
Вміння взаємодіяти, пояснити, керувати, домовлятися — всі ці навички дуже цінуються на сучасному робочому місці.
А як же вміння будувати топологію? Під час підготовки до сертифікації ви самостійно розробите та побудуєте реальну мережу. Обов'язково вкажіть це у резюме. Подумайте про те, чим ви керувалися, ухвалюючи рішення щодо підключень. Будьте готові розповісти про це.
Вже сам факт успішного складання сертифікаційних іспитів доводить вашу здатність засвоювати знання (освоювати нові технології) і застосовувати їх на практиці.
Не забувайте документувати свій досвід у процесі навчання. Не варто списувати з рахунків досвід чи навички, які, як вам здається, не справлять враження на роботодавця. Цілком можливо, що ви не розумієте їхньої справжньої цінності.
Весь досвід, який ви набули при підготовці до сертифікації, має значення і буде корисний на реальному робочому місці. Потрібно вміти правильно піднести цей досвід та використовувати його у процесі пошуку роботи. Щоб перевірити обрану стратегію, спробуйте розповісти про свій досвід іншому студенту чи інструктору.
Якщо знання – це сила, то сертифікати – це докази цієї сили!
Навчаючись на спеціальності 123 Комп’ютерна інженерія, ви маєте унікальну можливість в процесі навчання проходити сертифікаційну підготовку від компанії Cisco і отримати іменні сертифікати міжнародного зразка. Приєднуйтесь до нашої студентської спільноти!