15 квітня 2021 року викладачі та аспіранти кафедри Комп’ютерної інженерії прийняли участь у вебінарі присвяченому питанню взаємодії з базою даних Scopus.
Scopus – найбільша реферативна база даних, що містить інформацію про рецензовану літературу понад 5 тисяч видавництв. За допомогою цього сервісу дослідники мають можливість: знаходити, аналізувати актуальні роботи з певної наукової тематики; знаходити, аналізувати, порівнювати і виявляти найбільш авторитетні журнали, авторів і організації в різних наукових дисциплінах з різних метрик; дізнаватися, хто і в яких країнах цитує ваші статті, а також статті вашої організації; відстежувати нові тренди в наукових дослідженнях; управляти своєю кар’єрою, знаходити потенційних партнерів з досліджень і нові джерела для своїх публікацій; знаходити інформацію для складання заявок на гранти.
Scopus генерує точні результати пошуку за посиланнями і автоматично оновлює профілі дослідників, створюючи більш тісні зв’язки між людьми, опублікованими ідеями і установами. На додаток до захисту цілісності наукових досягнень Scopus допомагає підвищити ефективність інституційних досліджень, рейтинг і репутацію.
Як можна підвищити ефективність пошуку в Scopus? У базі даних Scopus є понад 70 мільйонів записів. Ефективний пошук є ключем до створення всебічних оглядів літератури. Під час вебінара було представлено функції, що полегшують використання Scopus для вчених.
Знати та розуміти всі можливі аспекти взаємодії з цією базою є одним з актуальних та необхідних завдань як для тільки починаючих науковців – аспірантів, так і для науково-педагогічних працівників з метою підвищення наукової кваліфікації.