Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Приймальна комісія:
Телефон: (044) 249-25-91,
Телефон: (066) 227-46-60
Відділ документаційно-інформаційного забезпечення та контролю
Телефон / факс: (044) 249-25-12
Відділ медіакомунікацій
Телефон: (099) 109-41-23
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
      
           Пошук    
  
Укр.
 

Що таке БПЛА та яка різниця між термінами “Дрон” та “БПЛА” – тематика зустрічі студентів спеціальності Комп’ютерна інженерія з фахівцями-практиками

11:40, 09-03-2020

Нещодавно студенти спеціальності Комп’ютерна інженерія мали можливість бути учасниками зустрічі з практикуючими спеціалістами по безпілотним літальним апаратам. Основне питання, яке перш за все цікавило студентів: яка різниця між термінами “Дрон” та “БПЛА”?    

“Дрон” і “БПЛА” – це сучасні назви безпілотних літальних апаратів, які, безперечно, стали частиною нашого щоденного словника.

Але, при швидкому зростанні популярності індустрії безпілотних систем, ці два терміни часто вживають неправильно. Стала поширеною тенденція використовувати термін “дрон” при описі будь-якого непілотного транспортного засобу. Як результат, багато непорозумінь виникає під час розмови між замовником (потенційним покупцем) та постачальником, оскільки вони обидва говорять про різні речі, тобто говорять різними мовами. Таким чином, БПЛА можна назвати дроном, але не кожен дрон є БПЛА.

Дрон – це …

Дрон визначається як будь-який мобільний безпілотний транспортний засіб, тобто транспортний засіб без пілота на борту, заздалегідь запрограмований для виконання конкретного завдання в повітрі, на суші або під водою. Незважаючи на те, що спочатку термін використовувався для визначення військової машини, в наш час дрони стають більш дружніми та доступними для широкої публіки. Отже, термін “дрон” позначає не тільки сучасні рекреаційні квадрокоптери, але й морські (наприклад, підводний човен) або наземні автономні машини, а також хобі-машини з дистанційним керуванням. При застосуванні дронів для повітряних місій, цей термін в основному використовується засобами масової інформації для позначення простого літального апарату. Вони здебільшого доступні як готові рішення.

БПЛА – це …

Тоді як “дрон” відноситься до широкої категорії транспортних засобів, БПЛА застосовується саме до літаючого.

Безпілотний літальний апарат (БПЛА) визначається як безпілотний літальний апарат, який літає без пілота, віддалено і повністю контролюється з іншого місця (земля, інший літак, космос) або запрограмований і повністю автономний. БПЛА – це більш технічно точний опис, якому віддають перевагу фахівці та професіонали порівняно з “дроном”. Це стосується великих безпілотних літальних апаратів з автопілотами, які знайшли ширше застосування у цивільному та оборонному секторах.

В основному, терміни схожі, але використання обох термінів має бути різним, виходячи з особливостей літального апарату, а також сфери застосування.

БпПК – це …

Ще одне широко використовуване поняття – БпЛК, тобто безпілотний літаючий комплекс, що є більш складним терміном, ніж БПЛА. Слово “комплекс” вже вказує на те, що це сукупність кількох предметів, тобто БпЛК складається з самого безпілотного літального апарату (БПЛА), а також обладнання, необхідного для його експлуатації – наземної станції управління, антенної системи та катапульти.

Переваги використання БПЛА:

Швидкість – необхідна інформація з БПЛА може бути надана клієнту швидше за допомогою спеціальних камер та каналу даних, а не за допомогою традиційних методів зйомки, які іноді можуть бути повільнішими.

Економічність – дані отримуються швидше, ніж за допомогою звичайних методів збору, тому різні місії можна виконувати за коротший проміжок часу, таким чином, вартість нижча, ніж при використанні інших апаратів.

Безпека – операторам БПЛА не потрібно знаходитися на території, яка може бути небезпечною з різних причин.

Високий рівень точності – БпЛК може отримати високоточні дані. Це пов’язано з кількістю перекриттів, отриманих під час польоту – чим більше перекриттів, тим детальніше записана інформація

Для проведення місії чи завдання, немає потреби у залученні кваліфікованого бортового пілота, оскільки вони є безпілотними, а всі системи розроблені таким чином, що втручання людини в роботу мінімізується.

БПЛА здатний літати та збирати інформацію під час дощу, хмарності, туману та темряви.

Саме після таких зустрічей зі спеціалістами-практиками студенти ще більше впевнюються в тому, що обрана ними спеціальність Комп’ютерна інженерія є важливою, необхідною і перспективною і вони можуть застосовувати свої знання в багатьох галузях!

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2025 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Комп'ютерної інженерії

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Переглядів: 105 296