Цікаве відкриття зробили в Технологічному інституті Джорджії: в разі надзвичайної ситуації люди дуже сильно довіряють роботам, навіть якщо останні помиляються і дають не зовсім логічні вказівки.
В ході експерименту сорок дві студента повинні були йти слідом за яскравою різнобарвною машиною з написом «аварійний робот-провідник». Його завданням було провести учасників в конференц-зал для заповнення анкети про машинах і знайомства з журнальної статті.
Деяких студентів робот проводив не в ту кімнату або ж намотував з ними кола, перш ніж довести до конференц-залу. У процесі він не раз припиняв рух, а експериментатор повідомляв про його поломки.
Коли двері в кімнаті закривалися, коридор заповнювали штучний дим, який активує пожежну сигналізацію. Робот в цей час підсвічували червоними світлодіодами і починав показувати дорогу до невірного виходу.
Логічно, що якщо машина показала свою ненадійність і наробила помилок, то їй не варто вірити. Але всі без винятку учасники експерименту чомусь прислухалися до неї.
Вчені припустили, що роботу довірилися унаслідок надзвичайної ситуації. Але навіть коли машина вела добровольців в темну кімнату, вхід до якої перекривала меблі, студенти бездумно прислухалися до її інструкцій.
Експериментаторам ще належить з'ясувати, чим викликане таке довіру до несправного роботу.