Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Інновації, що змінюють життя людей: вивчайте технології 3D-друку в ДУІКТ

10:28, 29-05-2024

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій (ДУІКТ) активно інтегрує сучасні технології у навчальний процес. Одним з найважливіших нововведень є викладання 3D-друку та технологій 3D-моделювання.

3D-друк (адитивні технології) — це процес створення тривимірних об'єктів з цифрових моделей, шляхом пошарового накладання матеріалу, наприклад, пластику, смоли, металу або бетону, доки не буде створено весь об'єкт.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, як студенти кафедри КІ ДУІКТ проходили практику, пов'язану з медициною, і про взаємодію галузі ІТ та медичної сфери. Детальніше читайте тут.

У 2024-му ні для кого не є секретом, що можливості 3D-друку активно використовують у медицині. За останні кілька років технологія перейшла з галузі наукової фантастики в окрему галузь охорони здоров’я, яка динамічно розвивається.

За допомогою технології 3D-друку створюють декоративні накладки для протезів, біонічні (роботизовані) протези, які успішно інтегруються з датчиками м'язових імпульсів і максимально точно повторюють анатомію кінцівки, а також друкують 3D-моделі частин тіла та органи.


Широке застосування пристроїв для тривимірного друку знайшли і в імплантології. Зокрема, на сьогоднішній день 3D-принтери активно використовуються для виготовлення пластин, що заміщають втрачені кістки у пацієнтів, які потребують реабілітації після важких травм та враховують індивідуальні особливості пацієнта.

Якщо виготовлення звичайних протезів доводиться чекати місяцями і навіть роками, то 3D-друк значно прискорює цей процес. Тепер люди, які втратили частину тіла, зможуть швидше повернутися до повноцінного життя та відчути радість руху без обмежень. (Фото-звіт з відео на каналі CARBID)


Крім того, пристрої тривимірного друку широко використовуються в кардіохірургії. На медичних 3D-принтерах сьогодні успішно створюються штучні судини, які імплантуються пацієнтам замість зношених або пошкоджених.

Вчені вже успішно роздрукували органели серця і тканини печінки, але поки що такі тканини планують використовувати для тестування препаратів і хімічних сполук у фармакології.


В рамках благодійного проєкту «Інновації заради руху» маркетплейс АЛЛО інвестує в роботу 3D-лабораторії в Superhumans Center. Завдяки цим коштам вже надруковано 27 виробів, а пацієнти Центру отримали індивідуально змодельовані елементи протезування або реабілітації.

Спеціально надруковані м’які протези кисті з механізмом фіксації потрібного положення тимчасово допомагають пацієнтам Центру, поки триває їх протезування. Надруковані муляжі також стануть основою біонічних протезів верхніх кінцівок для інших пацієнтів.

За словами викладача кафедри Комп’ютерної інженерії ДУІКТ Сергія Короткова, 3D-друк — це вражаюча технологія, яка змінює уявлення про виробництво та створення об’єктів.

– Ось кілька ключових вражень з мого власного досвіду про 3D-друк:

  1. креативність. 3D друк дозволяє створювати складні форми та деталі, які були б неможливі або дуже дорогі у традиційному виробництві;
  2. доступність. Завдяки доступності 3D-принтерів, навіть у домашніх умовах можна створювати унікальні предмети, адаптовані під конкретні потреби. Можна виготовляти деталі для дронів та допомагати військовим;
  3. освіта та дослідження. 3D-принтери стали важливим інструментом в освітніх установах, де вони допомагають студентам зрозуміти складні концепції через практичні завдання. Вони також використовуються в дослідженнях для моделювання і тестування нових матеріалів та конструкцій.
  4. мистецтво та мода, економіка і бізнес. Можна довго перераховувати сфери життя, в яких 3D-друк стане у пригоді.

Загалом, 3D друк є ключовою технологією, яка не лише змінює способи виробництва і дизайну, але й відкриває нові можливості для інновацій у багатьох сферах життя”, – каже Сергій Коротков.

Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "123 Комп’ютерна інженерія" кафедри Комп'ютерної інженерії та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Комп'ютерної інженерії

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Спеціальність: Комп’ютерна інженерія

Кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій.

Рівень освіти – вища освіта.

Термін навчання:

  • денна форма - 4 роки,
  • заочна – 5 років.

Первинні посади:

  • інженер із конфігурації комп’ютерних систем;
  • інженер інформаційно-обчислювального центру;
  • інженер із системного адміністрування;
  • інженер-програміст.
Переглядів: 636