У квітні 2016 року відбулося три засідання Вченої ради Державного університету телекомунікацій, на яких було розглянуто низку питань, які безпосередньо стосувалися діяльності Державного університету телекомунікацій.
Одним з основних питань квітня розглядалося відкриття в Державному університеті телекомунікацій докторантури за спеціальностями 125- Кібербезпека та 073 – Менеджмент. Після проходження відповідних процедур узгодження з Міністерством освіти і науки України Університет матиме можливість здійснювати підготовку науково-педагогічних працівників вищого рівня за цими спеціальностями. Наукове забезпечення доручено кращим науковцям Університету – д.т.н, професору Толубко В.Б., д.т.н., професору Шевченко В.Л., д.т.н., професору Бурячку В.Л. д.т.н., професору Наконечному В.С., д.е.н., професору Гудзь О.Є., д.е.н., професору Виноградовій О.В., д.е.н., професору Гусєвій О.Ю.
Таємним голосуванням завершився розгляд питання про висунення претендента на отримання Стипендії Верховної ради України для найталановитіших молодих вчених в 2017 році. Одним з умов висунення – претендент має бути доктором наук віком до 35 років. Від Державного університету телекомунікацій одноголосно була затверджена кандидатура доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри Комп’ютерних систем та мереж Козелкової Катерини Сергіївни.
Питання про стан профорієнтаційної роботи студентської ради Державного університету телекомунікацій висвітлила голова студентської ради Гладка О.В. Взначаючи активність, наполегливість та ініціативність студентів на чолі із студентськими радами Інститутів у проведенні агітаційної роботи серед потенційних абітурієнтів у школах та коледжах Києва та інших міст України, члени вченої ради у виступах надали Гладкій О.В. рекомендації щодо більш активної участі студентства у проведенні днів відкритих дверей, широкому ознайомленні школярів з існуючою матеріально-технічною базою Університету, залучення студентів, що проживають у м. Києві, до проведення агітаційної роботи по місцю проживання.
Одним з планових питань було розглянуто стан науково-дослідної роботи у Державному університеті телекомунікацій. Доповідачем з цього питання виступив завідувач кафедри Комп'ютерних наук та інформаційних технологій професор Дробик О.В. Члени вченої ради Університету прийшли до висновку, що робота, яка проводиться в науково-педагогічних колективах Інститутів знаходиться на недостатньому рівні. Так, в цьому році фінансується Міністерством освіти і науки України за рахунок державного бюджету одна робота «Розробка над високошвидкісної бездротової мережі з гігабітними каналами із можливістю використання неліцензійного терагерцового діапазону», яка виконується на кафедрі Радіотехнологій, завідуючий кафедри і керівник роботи професор Сайко В.Г. Ще одна робота «Методологія синтезу інформаційно-комутаційних систем підприємств галузі телекомунікацій», керівник проекту завідувач кафедри Інфокомунікацій професор Жураковський Б.Ю. подана до МОНу на розгляд щодо фінансування. На даний час проводяться 20 кафедральних науково-дослідних робіт, які зареєстровані в УкрІНТЕІ та які можуть бути представлені МОНу до фінансування у майбутньому.
Вчена рада рекомендувала до друку навчальний посібник «Магістерська атестаційна робота як самостійне наукове кваліфікаційне дослідження», який підготовлений групою авторів Навчально-наукового інституту захисту інформації д.т.н., професором Розоріновим Г.М. та к.т.н., доцентом Крючковою Л.П. та методичні рекомендації щодо виконання та захисту дипломних робіт студентами освітнього рівня «бакалавр» за спеціальністю 073 «Менеджмент», які підготовлені групою авторів Навчально-наукового інституту менеджменту та підприємництва.
Зацікавленість членів вченої ради викликала інформація начальника відділу моніторингу якості освіти, ліцензування та акредитації Григор’євої Т.А. про результати проведення, відповідно до наказу ректора Університету від 02.02.2016 № 38, в стінах Університету анонімного анкетування студентів 1-4 курсів усіх освітніх рівнів та спеціальностей на тему «Викладач очима студентів», «Староста очима студентів» та «Студентське самоврядування очима студентів». Результати анкетування студентів будуть враховані при розробці заходів щодо підвищення якості організації освітнього процесу й рівня викладання дисциплін, проведенні щорічного рейтингу науково-педагогічних працівників та конкурсного відбору на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Державного університету телекомунікацій.
Також вчена рада Державного університету телекомунікацій розглянула питання внесення змін до Положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників Державного університету телекомунікацій, змін у штатному розписі та заслухала інформацію щодо змін у Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам.