Державний університет телекомунікацій та кафедра Управління інформаційною і кібернетичною безпекою (УІКБ) є надійними партнерами Департаменту кіберполіції Національної поліції України з моменту його створення.
Крім безпосередньої підготовки висококваліфікованих кадрів для Кіберполіції, кафедра постійно впроваджує в навчальний процес рекомендації щодо попередження та протидії кіберзлочинності, правила кібергігієни при роботі в Інтернет, правові механізми та засоби їх практичної реалізації щодо реагування на кіберзлочини.
Викладачі кафедри приєднуються до профілактичних заходів під умовною назвою “Фаєрвол”, які в період з 22 лютого по 31 березня 2021 року проводяться кіберполіцією України з метою стабілізації криміногенної ситуації, реалізації державної політики у сферах забезпечення охорони прав та свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, а також виявлення та попередження кримінальних правопорушень у сфері комп’ютерних систем.
На практичних заняттях викладачі кафедри розглядають зі студентами реальні кіберзлочини, розкриті Кіберполіцією України, інформація про які доступна на відповідному каналі в месенджері Telegram: https://t.me/CyberpolUA.
Довідково:
Відповідно оперативно-профілактичним заходам “Фаєрвол” працівники Управління протидії кіберзлочинам у м. Києві Департаменту кіберполіції дають оперативно відповіді від громадян на актуальні питання - такі як:
Що таке фішинг?
Ідея полягає у тому, щоб під виглядом сайту, якому ви довіряєте, виманити у вас особисті дані, найчастіше — платіжні дані карти та зняти з них кошти. Один непомітний символ на адресній панелі може означати, що користувач потрапив до рук шахраїв. Але, щоб зарадити їм і не попастись на гачок шахраїв, потрібно дотримуватись основних правил кібергігієни, а саме:
Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв?
Якщо ви стали жертвою шахраїв в мережі Інтернет, потрібно звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером 102 або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції.
Крім того, навчальні дисципліни кафедри забезпечують формування у наших студентів знань, вмінь та навичок, необхідних для працевлаштування в підрозділи кіберполіції:
Така співпраця кафедри та університету з одним із головних суб’єктів забезпечення кібербезпеки України - Управлінням протидії кіберзлочинам у м. Києві Департаменту кіберполіції, повністю відповідає принципам державно-приватного партнерства, без якого гарантоване забезпечення кібербезпеки просто неможливе.
*****