Підготовка фахівців з кібербезпеки завжди повинна спиратися на оволодінні сучасними інформаційними технологіями, фундаментальними та прикладними науковими дисциплінами, що дозволяє одержувати високий рівень теоретичного та практичного навчання, що є загальносвітовим цінностним прикладом для ВНЗ України та для нашого університету, який вже не перший рік вивчає студентів згідно концептуально нової освітньої моделі «12 кроків до якісної освіти». Ця модель дозволяє активно готувати конкурентоспроможного фахівця з кібербезпеки і відповідати потребам ринку праці в Україні.
Фахівці з кібербезпеки у світі розглядаються як одна з професій майбутньго – саме ці фахівці виявляють загрози інформаційній безпеці і ризики втрати даних, виробляють і впроваджують заходи протидії загрозам і рішення для захисту від втрати інформації; забезпечують збереження і конфіденційність даних; беруть участь в розробці та впровадженні IT-рішень.
Це пов’язано з тим, що мобільні телефони, комп’ютери, машини, а з деяких пір навіть побутові прилади, мають величезну кількість даних у використанні. Гігантських масштабів досягли інформаційні системи в бізнесі, торгівлі та фінансах, підтвердженням чому є поточний кріптовалютний бум і інше.
Все це призвело до формування нових цінностей, створюваних або переданих в кіберпросторі. Разом з цим з’явилася і загроза крадіжки цих цінностей, їх псування або підміни. Для протидії зловмисникам необхідні фахівці з кібербезпеки, здатні захищати інформацію, передбачати дії злочинців і створювати безпечну архітектуру користування даними.
Фахівці з кібербезпеки працюють в основному у великих фінансових і IT-компаніях, цінність подібних кадрів особливо відзначається в державних органах, оборонних відомствах, де їх основне завдання – забезпечення національної безпеки, запобігання проникнення в державну інфраструктуру.
Потреба в таких фахівцях особливо наочно простежується зараз, в зв’язку з ростом числа кіберзлочинів і випадків кібертероризму. Хакерські атаки реєструються у всіх куточках світу. Серед найрезонансніших варто згадати поширення вірусів WannaCry, Petya / NotPetya, які завдали значної шкоди банківським системам і великим компаніям різних країн.
Обсяг ринку кібербезпеки до 2022 року із середньорічним темпом зростання в 11% за період з 2017 року досягне $232 млрд., а до 2023 року – майже $248.3 млрд.
Переклад:
Привабливі можливості на ринку кібербезпеки
APAC, APJ – Азіатсько-Тихоокеанський регіон і Японія
MEA – країни з Близького Сходу і Африки
Які основні завдання в майбутньому будуть вирішувати фахівці з кібербезпеки?
Які знання і навички мають мати фахівці для виконання цих завдань?
Які драйвери професії фахівця з кібербезпеки?
Для підготовки рішень і пошуку відповідей на ці питання викладачі кафедри “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою” (УІКБ) постійно спрямовують свою повсякденну роботу у навчальному процесі.
*****