Викладачі кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою Якименко Ю.М. та Мужанова Т.М. взяли участь в конференції «BIT-онлайн. Україна», яка відбулася онлайн 23 вересня 2020 року.
На конференції було розглянуто широке коло питань, пов'язаних з інформаційними технологіями - від зберігання даних до мережевих і хмарних технологій.
Відповідно до програми заходу виступили фахівці провідних компаній у сфері ІТ та кібербезпеки.
Представник компанії GIGACLOUD Л. Дорошенко у своїй доповіді висвітлив переваги використання хмарних технологій. За його словами, компанії-партнери GIGACLOUD, що користуються хмарними послугами, не тільки самі більше заробляють, але й створюють умови для кращої роботи своїх клієнтів. GIGACLOUD надає допомогу своїм партнерам при сайзингу та проектуванні, безкоштовно переміщує їхні сервіси та сервіси їхніх клієнтів у свою хмару, будує рішення на різних майданчиках та платформах.
О. Іллюша, ESET в Україні, поінформував про найбільш поширені види загроз та найактивніші APT-угрупування у 2020 році. Також він ознайомив учасників із основними принципами і технологіями, які використовує компанія ESET у своїх продуктах: резервне копіювання та відновлення, шифрування даних, багатофакторна аутентифікація, комплексний захист кінцевих точок, виявлення та реагування на підозрілі дії, захист від витоку даних, мережевий захист.
Д. Бєлов, UCLOUD, у своєму виступі відзначив, що наслідками пандемії COVID-19 для компанії UCLOUD стали декілька нововведень, які часто мали позитивний вплив на розвиток компанії. Серед них переведення багатьох працівників на віддалену роботу, резервування усієї системи, резервне копіювання віртуальних машин, серверів, робочих станцій тощо, створення команд для виконання завдань у сфері ІТ та кібербезпеки у віддаленому режимі із відповідним забезпеченням дистанційної роботи, підтримка партнерської мережі, яка дозволила використовувати досвід компаній-партнерів для вирішення завдань у нових умовах, взаємне навчання для забезпечення високих стандартів роботи.
Г. Лукьянченко, представник компанії ZYXEL, представив хмарну систему управління мережевим обладнанням Nebula, яка забезпечує виконання таких функцій як закупівлі та монтаж обладнання, безпечний доступ до нього, моніторинг обладнання та програмних платформ, зберігання даних, здійснення складних оновлень та змін у налаштуванні, управління користувачами і пристроями. Експерт зазначив, що така система гарантує готовність пристрою до роботи ще до її початку завдяки віддаленій реєстрації, постійний доступ до пристрою у будь-який час і з будь-якого місця, де є вихід в Інтернет.
Також у рамках онлайн-конференції відбулося засідання круглого столу щодо стратегії Cloud First в Україні та долі законопроекту №2655 «Про хмарні послуги», який у першому читанні був прийнятий Верховною Радою України 16 липня 2020 року.
В обговоренні взяли участь Народний депутат України 9-го скликання О. Федієнко, виконавчий директор Комісії з питань науки та ІТ УСПП О. Гусєв, Голова Ради Асоціації «Телекомунікаційна палата України» Т. Попова, Генеральний директор компанії De Novo М. Агєєв, CEO компанії GIGACLOUD А. Коханевич, засновник групи компаній «Адамант» І. Пєтухов, представники SMARTSOLUTIONS LAW GROUP Г. Дмитриченко-Кулеба та О. Папуця.
Експерти зійшлися на думці, що прийняття законопроекту №2655 є нагальним завданням, оскільки він відкриває перспективи використання хмарних послуг органами державного управління, а наявні погрішності у подальшому будуть доопрацьовані.
Відеозапис конференції можна подивитися за посиланням.
Набуті знання під час онлайн-передачі будуть використані викладачами кафедри в навчальному процесі.
Додаток
*****