Починаючи з 2017 року, студенти Державного університету телекомунікацій навчаються за концептуально новою освітньою моделлю, яка повинна забезпечувати випускникам практичну підготовку (у кожній навчальній дисципліні не менше 50% часу відведено на практичні заняття) згідно вимог потенційних роботодавців та конкурентних переваг на ринку праці. Але, щоб досягти цього, доцільно використовувати інноваційний зміст навчання, який має дві поєднані складові - теоретичну та практичну види підготовки.
Вже з першого курсу студенти здобувають необхідні знання і розуміють, які компетенції відповідно до обраної професії мають опанувати на старших курсах навчання, сформувати відповідні професійні уміння і навички, а також мотивацію до майбутньої своєї професійної діяльності.
В університеті має місце унікальна програма «Основи системного аналізу» для підготовки фахівців із системного аналізу бізнес-процесів та створення інформаційних систем. Ця програма містить цикли навчання по декількох дисциплінах, серед яких заслуговує особливу увагу:
Але в цих дисциплінах не розглядаються організаційні питання інформаційної (комп'ютерної) безпеки (ІБ) організацій (підприємств), створення їх систем захисту інформації і управління ІБ в цілому.
Оскільки сучасна система забезпечення ІБ, як досить складна організаційно-технічна система, функціонує в умовах невизначеності стану зовнішнього і внутрішнього інформаційного середовища, управління такою системою має грунтуватися на застосуванні системного аналізу.
На кафедрі “Управління інформаційною та кібернетичною безпекою” в поточному навчальному році була впроваджена нова унікальна дисципліна “Системний аналіз інформаційної безпеки” (САІБ), яка орієнтована на практичне використання методологічних підходів в дослідженні процесів функціонування складних систем у сфері інформаційної безпеки.
Програма вивчення навчальної дисципліни складено відповідно до освітньо-професійної (освітньо-наукової) програми підготовки бакалаврів та органічно пов’язана з такими дисциплінами, як: «Аудит інформаційної безпеки», «Менеджмент інформаційної безпеки», «Управління інформаційною безпекою банків», «Організація спеціального діловодства», «Комплексні системи захисту інформації тощо».
Всі методики САІБ підпорядковані загальному алгоритму виконання операцій, представленому на рис. 1.
Рис.1. Загальний алгоритм виконання операцій при використанні методик системного аналізу.
САІБ враховує основні вимоги роботодавців до знань і вмінь їх використання в напрямках:
Завдання кафедри "Управління інформаційної та кібернетичної безпеки" (УІКБ) полягає в поєднанні теоретичної та практичної складових підготовки в навчанні студентів, у формуванні у них компетентностей фахівця, який володіє передовими знаннями, методиками та практичними навичками виконання робіт в області управління ІБ. На виконання цього завдання спрямована дисципліна "Системний аналіз інформаційної безпеки".
Згідно програми метою викладання навчальної дисципліни САІБ є:
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен
знати:
вміти:
Зміст дисципліни САІБ включає наступні теми:
Практичні знання і навички студенти набувають на заняттях:
******
Організація навчання унікальної дисципліни “Системний аналіз інформаційної безпеки” надає можливість студентам оволодіти теоретичними знаннями, практичними уміннями та навичками, які відповідають сучасному рівню розвитку науки і технологій у сфері інформаційної безпеки та вимогам компаній-партнерів кафедри.