З перших років навчання за спеціалізацією «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» студенти починають займатися науково-дослідницькою діяльністю, одним із напрямів якої є написання статей і тез, участь у науково-практичних заходах з питань кібербезпеки і представлення доповідей з актуальних питань управління інформаційною та кібербезпекою.
Відповідно до умов успішного захисту кваліфікаційних робіт студенти випускних курсів бакалаврату й магістратури мають апробувати результати своїх кваліфікаційних робіт на науково-практичних заходах, тобто підготувати тези або статтю.
Таким чином, здобувачі освіти усіх рівнів не тільки мають змогу представити результати своїх наукових досліджень, але й бути в курсі останніх тенденцій розвитку галузі ІТ та кібербезпеки, технологічних і методологічних інновацій з управління інформаційною безпекою.
Кафедра проаналізувала дані про участь студентів бакалаврської та магістерської програм, здобувачів ступеня доктора філософії у науково-практичних конференціях за 2021-2023 роки. Дослідження показало, що студенти спеціалізацій «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» беруть активну участь у науково-практичних конференціях. Усі студенти випускних курсів представляють результати своїх кваліфікаційних досліджень на розгляд наукової спільноти університету та інших ЗВО, кращі студенти перших курсів бакалаврату пробують себе в якості науковців і також виступають із доповідями за сферами своїх потенційних наукових інтересів.
Так, за зазначений період часу у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Стратегії кіберстійкості: управління ризиками та безперервність бізнесу», організатором якої є кафедра управління інформаційною та кібернетичною безпекою, взяли участь близько сотні студентів УІКБ: 2021 рік – 31 особа, 2022 рік – 23, 2023 рік – 38 осіб.
Студенти спеціалізації «Управління інформаційною та кібернетичною безпекою» також беруть активну участь в інших науково-практичних заходах університету, зокрема конференціях «Цифрова трансформація кібербезпеки» та «Актуальні проблеми кібербезпеки», організатором яких є кафедра інформаційної та кібернетичної безпеки ННІЗІ, «Світ інформатизації та телекомунікацій» та інших.
За вказаний період студенти й аспіранти кафедри подавали свої публікації на конференції інших вітчизняних ЗВО, зокрема Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми управління інформаційною безпекою держави» Національної Академії СБУ, Міжнародну науково-практичну конференцію «Військова освіта і наука: сьогодення та майбутнє» Військового Інституту КНУ, Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих учених, студентів та курсантів «Інформаційна безпека та інформаційні технології» Львівського державного університету безпеки життєдіяльності та багатьох інших.
Молоді науковці, які здобувають вищу освіту ступеня доктора філософії: Опанасенко М.І., Запорожченко М., Пономаренко В.В., Тищенко В.С., Ветлицька О.С., Дьячук О.С., Недодай М.Г., за 2022-2023 роки опублікували понад 20 статей у фахових наукових виданнях. Троє студентів бакалаврської програми та дев’ять магістрантів опублікувати наукові статті у виданні ННІЗІ «Сучасний захист інформації».